Katar 2022: Brazylia pokonała Szwajcarię
Rodolfo Vilela / wikimedia

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 28.11.2022, 19:04

Brazylia pokonała 1:0 Szwajcarię w drugiej kolejce fazy grupowej Mistrzostw Świata w Katarze. Decydującą bramkę zdobył w 83. minucie Casemiro.

Przed meczem ze składu Brazylii wypadł Neymar, który z powodu kontuzji opuści resztę spotkań na mistrzostwach świata. Bez niego gracze z Ameryki Południowej długo nie mogli sforsować dobrze ustawionej drużyny Szwajcarii. W pierwszej połowie najlepszą sytuację na zdobycie bramki miał Vinicius Junior, ale nie wykorzystał dokładnego podania Raphinhi. "Helweci" kończyli inauguracyjne czterdzieści pięć minut bez celnego uderzenia.

W drugiej połowie zawodnicy Murata Yakina stopniowo padali z sił, zostawiając "Canarinhos" coraz więcej miejsca. Także rezerwowi wprowadzeni na boisko nie podtrzymali jakości graczy z pierwszego składu. Pierwsze ostrzeżenie dał w 64. minucie Vinicius, ale jego gola nie został uznany z powodu spalonego. Brazylia dopięła swego w 83. minucie po ładnym uderzeniu Casemiro. Pięciokrotni mistrzowie świata z kompletem punktów zapewnili sobie awans do 1/8 finału.

Brazylia - Szwajcaria: 1:0 (0:0)

Bramka: 83' Casemiro

Brazylia: Alisson - Militao, Silva, Marquinhos, Alex Sandro (86' Telles) - Fred (58' Guimaraes), Casemiro, Paqueta (46' Rodrygo) - Raphinha (73' Antony), Richarlison (73' Jesus), Vinicius

Szwajcaria: Sommer - Widmer (86' Frei), Akanji, Elvedi, Rodriguez - Xhaka, Freuler, Rieder (58' Steffen), Sow (76' Aebischer), Vargas (58' Fernandes) - Embolo (76' Seferović)

Żółte kartki: 52' Fred - 50' Rieder

Sędzia: Ivan Barton