PlusLiga: emocje w Olsztynie. Ślepsk zwyciężył po tie break'u!
Biuro prasowe Indykpol AZS Olsztyn

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 28.11.2022, 20:15

Ślepsk Malow Suwałki po piekielnie zaciętym meczu pokonał Indykpol AZS Olsztyn po tie-breaku. Decydująca partia zakończyła się wynikiem 18:20, a MVP meczu został Matias Sanchez.

Już początek spotkania zwiastował ogromne emocje. Twarda gra na granicy ryzyka i utrzymujący się przez dłuższy czas wynik w okolicy remisu mógł dać do zrozumienia, że to spotkanie nie zakończy się w trzech setach. Otwarcie było jednak lepsze w wykonaniu przyjezdnych. Ślepsk Malow Suwałki bez skrupułów wykorzystał swoje atuty w drugiej części seta. Dopiero w końcówce Karol Burtyn trzema asami serwisowymi wyciągnął swój zespół z sytuacji beznadziejnej. Nadal jednak do odrobienia pozostały gospodarzom trzy oczka, co okazało się dla nich zbyt trudnym zadaniem.

W kolejnych dwóch setach siatkarze Indykpol AZS-u Olsztyn wrócili do gry. Olsztynianie poprawili swoją skuteczność w ataku i byli zdecydowanie groźniejsi w tej części spotkania. Pomimo, że to olsztynianie kończyli zwycięsko te partie to jednak goście z Suwałk w dalszym ciągu prezentowali się bardzo solidnie. Brakowało im jednak utrzymania nerwów na wodzy w końcówce i to te fazy zaważyły o tym, że po trzech setach było 2:1 dla gospodarzy.

Do czwartego seta obie drużyny wyszły równie bardzo zmobilizowane, co widać było także na boisku. Gdy jedna ze stron wychodziła na prowadzenie to drudzy zaraz doprowadzali do wyrównania. Finalnie to przyjezdni po słabszej środkowej fazie meczu wrzucili wyższy bieg i doprowadziły do tie breaka. W nim ponownie piekielnie wyrównana partia zakończyła się triumfem Ślepska Malow Suwałki. O wyrównaniu tego spotkania najlepiej świadczy fakt, że decydujący set zakończył się wynikiem 18:20.

Indykpol AZ Olsztyn - Ślepsk Malow Suwałki 2:3 (21:25, 25:21, 25:20, 23:25, 18:20)

Indykpol AZ Olsztyn: Andringa, Taylor, Butryn, Lipiński, Poręba, Tuaniga, Jakubiszak, Jankiewicz, Król, Hawryluk (libero)

Ślepsk Malow Suwałki: Sapiński, Sanchez, Kujundżić, Takvam, Filipiak, Halaba, Czunkiewicz, Magnuszewski, Smoliński, Żakieta