YOG 2018 - gimnastyka sportowa: medale w wieloboju juniorek rozdane!

• Data publikacji: 13.10.2018, 09:51

O medale Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires powalczyły młode zawodniczki. W wieloboju najlepsza okazała się być reprezentantka Włoch Giorgia Villa. Na pozostałych miejscach podium znalazła się Brytyjka oraz Ukrainka.

Podczas drugiego finału w gimnastyce sportowej juniorka z Włoch, Giorgia Villa zdobyła złoty medal w wieloboju. Reprezentantka Włoch okazała się być najlepsza na poręczach, w skoku, na równoważni oraz w ćwiczeniach wolnych. Włoszka uzyskała najwyższy wynik 54.066 pkt. Srebro trafiło w ręce reprezentantki Wielkiej Brytanii. Amelie Morgan zdobyła łącznie za występ na czterech przyrządach 53.432 pkt. Brązowy medal Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich wywalczyła młoda zawodniczka z Ukrainy. Anastasiia Bachynska uzyskała łączną notę 52.332 pkt, tym samym zamknęła podium najlepszych juniorek w wieloboju.

Kolejne finały już dzisiaj (13.10)! Rozpoczną panowie od ćwiczeń wolnych. Następnie zobaczymy finałowy skok w wykonaniu pań. Juniorów na koniu z łękami oraz juniorki na poręczach. Jedno jest pewne – sportowych emocji w gimnastyce sportowej na pewno nie zabraknie.