2018 Reggie Hildred

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 29.11.2022, 09:33

Las Vegas Golden Knights potrzebowało dogrywki, aby pokonać Columbus Blue Jackets, dodatkowy czas gry potrzebny był także w Buffalo i Edmonton.

Niezwykle zacięte spotkania toczyli między sobą tej nocy hokeiści NHL, najdłużej sprawę zwycięstwa wyjaśniali sobie panowie z Columbus i Las Vegas. Początkowo sprawy układały się po myśli gości ze Stolicy Hazardu, bo gole na ich konto zdobyli Karlsson i Carrier. Potem nastąpiła jednak niemoc strzelecka tej ekipy, a wszystkie próby Złotych Rycerzy wyłapywał Tarasov. Straty mozolnie odrabiali za to Niebieskie Kurtki, bo w drugiej tercji do bramki trafił Gaudreau, w kolejnej stan rywalizacji wyrównał Jenner. Taki stan utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry, nic nie zmieniło się także w dogrywce. Tutaj od pokonania golkipera Golden Knights rozpoczął Nyquist, wyrównał nieco później Marchessault, przez kilka kolejek górą byli bramkarze, a sytuację wyjaśnił dopiero Paul Cotter, który dał zwycięstwo Las Vegas.

Columbus Blue Jackets - Las Vegas Golden Knights 2:3k. (0:2, 1:0, 1:0, 0:0d., k.0:1).

Dużo bramek padło w starciu Buffalo Sabres i Tampa Bay Lightning. Na tafli bardziej aktywni byli gospodarze, ale to Błyskawice strzelały skuteczniej. Pierwsza tercja rozpoczęła się od prowadzenia przyjezdnych 2:0, Sabres udało się jednak wyrównać. W drugiej odsłonie każda z drużyn zdobyła jednego gola, również wynik trzeciej tercji był remisowy. W dogrywce świetnym zgraniem po kontrze z tercji rywala Stamkosa obsłużył Paul i Lightning wrócili do domu zwycięscy.

Buffalo Sabres - Tampa Bay Lightning 5:6d. (2:2, 1:1, 2:2, 0:1d.).

Świetna trzecia tercja w wykonaniu Dallas Stars pozwoliła tej drużynie pokonać Saint Louis Blues. W pierwszych dwóch częściach gry hokeistom udało się zdobyć zaledwie jedną bramkę, na ostatnie 20 minut Gwiazdy wyregulowały celowniki i krążek po ich uderzeniach trzykrotnie lądował w siatce.

Saint Louis Blues - Dallas Stars 1:4 (0:0, 0:1, 1:3).