Biathlon - PŚ: Martin Ponsiluoma wygrał w Kontiolahti
Steffen Prößdorf

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 29.11.2022, 15:26

Wreszcie rozpoczął się długo oczekiwany przez fanów biathlonu sezon Pucharu Świata w tej dyscyplinie sportu. Zawodnicy i zawodniczki swoje występy w cyklu, rozpoczęli od biegów indywidualnych w fińskim Kontiolahti. Dziś rywalizowali panowie.

Konkurencję zdeklasował reprezentant Szwecji, Martin Ponsiluoma. Szwed biegł genialnie i zwyciężył mimo jednej karnej rundy. Nie jest to zawodnik anonimowy, ponieważ ma on na swoim koncie medale igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata oraz 14 podiów Pucharu Świata. Drugie miejsce, dość niespodziewanie wywalczył sobie mało znany, 22 – letni Szwajcar Niklas Hartweg. Był on bezbłędny i tylko biegowo przegrał ze Szwedem. Trzecią pozycję wywalczył również bezbłędny Niemiec David Zobel. Zawodnik ten ma na koncie jedno podium PŚ w sztafecie wraz z niemiecką reprezentacją.

Na pewno niespodzianką jest brak podium w tym biegu dla Sebastiana Samuelssona, Sturli Holma Laegreida czy Erlenda Bjoentegaarda. Na pewno sensacją są miejsca poza czołową dziesiątką dla Johannesa Thignesa Boe i Quentina Fillon Mailleta, czyli obecnego brązowego medalisty olimpijskiego i mistrza olimpijskiego.

Polacy niestety sezon zaczynają słabo. Najlepszy z naszych, Grzegorz Guzik z dwoma pudłami uplasował się na 49.pozycji, Andrzej Nędza - Kubiniec z czterema karnymi minutami zajął 80.pozycję, a Jan Guńka z 8 pudłami uplasował się na 94.pozycji.