Biathlon - Puchar IBU: norweskie sprinty w Idre Fjall

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 29.11.2022, 16:58

Sezon biathlonowy czas rozpocząć. Dziś rozpoczęły się zawody Pucharu IBU w szwedzkim Idre Fjall. Odbyły się dwie konkurencje, a mianowicie bieg sprinterski pań i panów. Nasi reprezentanci zaczęli sezon tak jak zwykle, czyli słabo.

W rywalizacji pań, najlepsza była 23 – letnia Norweżka, Marthe Krakstad Johansen. Wygraną dał jej świetny bieg i bezbłędne strzelanie. Kolejne miejsca na podium zajęły Niemki, Janina Hettich - Walz, która miała jedno pudło oraz Marion Wiesensarter., która również była bezbłędna. Nieco zawiodła reprezentantka gospodarzy Mona Brorsson, która mimo bezbłędnego strzelania była dopiero piąta. Jedną pozycję niżej uplasowała się słoweńska biegaczka narciarska Anamarija Lampić.

Najlepsza z Polek, Kamila Cichoń z jednym pudłem uplasowała się na 24.miejscu, doświadczona Magdalena Gwizdoń z aż trzema karnymi rundami zajęła 36.pozycję, Dominika Bielecka, która miała pierwsze strzelanie dobre, niestety w drugim dwa razy spudłowała i zajęła 45.miejsce, Magda Piczura z dwoma karnymi rundami zajęła 55.pozycję, a 67. była Wiktoria Celczyńska.

Pełne wyniki sprintu kobiet tutaj.

W rywalizacji panów najlepszy był również Norweg Endre Stroemsheim, który zwyciężył mimo dwóch karnych rund. Drugie miejsce zajął Mats Oeverby, a na trzeciej pozycji uplasował się doświadczony Niemiec, Philipp Horn, który zna już smak medali MŚ i kilkukrotnie stawał na podiach Pucharu Świata.

Polacy niestety nie błysnęli. Najlepszy z naszych biathlonistów był Wojciech Skorusa. Pierwsze strzelanie Polaka było bezbłędne, ale niestety w drugim Skorusa pomylił się dwa razy i zajął 43.miejsce, dwie pozycje niżej uplasował się bezbłędny Wojciech Filip,64. pozycję z dwoma błędami zajął Przemysław Pancerz a 85. z trzema pudłami był Patryk Bryn.