Katar 2022: Senegal wygrywa i awansuje do 1/8 finału

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 29.11.2022, 18:10

Senegal wygrał 2:1 z Ekwadorem w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Mistrzostw Świata w Katarze. Zwycięstwo dało Afrykańczykom awans do dalszej fazy turnieju.

Trzecią kolejkę fazy grupowej rozpoczęły dwa mecze grupy A. Będący w lepszej pozycji wyjściowej, Ekwador, zmierzył się z Senegalem. Afrykańczycy, by awansować do fazy pucharowej ,potrzebowali zwycięstwa. Od pierwszych minut dążyli do zdobycia bramki. Piłkarze z Ameryki Południowej grali bardzo defensywnie, a dodatkowo ich kapitan i strzelec trzech goli, Enner Valencia, wyszedł na boisko mimo stłuczonego kolana. Senegal szybko stworzył sobie dobre sytuacje. Strzały Idrissa Gueye i Boulaye Dia przeszły jednak obok słupka. W 42. minucie Piero Hincapie sfaulował rywala w polu karnym i Clement Turpin odgwizdał rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Ismaila Sarr.

W inauguracyjnych czterdziestu pięciu minutach w grze Ekwadorczyków nie działało praktycznie nic. Dopiero w drugiej odsłonie oddali pierwszy celny strzał. Wiele nadziei dała 68. minuta, kiedy to po rzucie rożnym i zgraniu głową, Moises Caicedo umieścił piłkę w siatce. Radość graczy Gustavo Alfaro nie trwała długo. Już dwie minuty później Senegalczyków na prowadzenie wyprowadził Kalidou Koulibaly. W ostatnich minutach Ekwador stać było na niewiele i to afrykańska drużyna, obok Holandii, awansowała do 1/8 finału.

Ekwador - Senegal: 1:2 (0:1)

Bramki: 68' Caicedo - 44'(k.) Sarr, 70' Koulibaly

Ekwador: Galindez - Preciado (85' Rodriguez), Torres, Hincapie, Estupinan - Gruezo (46' Cifuentes), Franco (46' Sarmiento), Caicedo - Plata,  Estrada (64' Reasco), Valencia

Senegal: E.Mendy - Sabaly, Koulibaly, Diallo, Jakobs - Ciss (74' N.Mendy), P.Gueye, I.Gueye - Ndiaye (75' Dieng), Dia (90+5' Cisse), Sarr

Żółte kartki: 66' I.Gueye

Sędzia: Clement Turpin