Katar 2022: Anglia rozbija Walię i wygrywa grupę B
Oleg Bkhambri (metro woltowe) / Wikimedia

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 29.11.2022, 22:05

Anglia pewnie wygrała 3:0 z Walią w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej w Mistrzostwach Świata w Katarze. Piłkarze Garetha Southgate'a zagrają w 1/8 finału.

Przed ostatnią kolejką wszystkie drużyny w grupie B miały szansę na awans do dalszej fazy turnieju. W starciu Anglii z Walią bliżej ku temu byli gracze Garetha Southgate'a, którym starczał remis. Piłkarze Roberta Page'a potrzebowali ku temu wygranej i korzystnego wyniku w starciu USA z Iranem.

W pierwszej połowie zdecydowanie dominowali Anglicy. Najlepszą okazję na zdobycie bramki miał w 10. minucie Marcus Rashford, lecz przegrał pojedynek 1 na 1 z bramkarzem. Ich rywale byli głęboki schowani na własnej połowie. Do przerwy gole nie padły.

Drugą połowę wicemistrzowie Europy rozpoczęli z wysokiego C. W 50. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego rezultat otworzył Rasford, a nieco ponad minutę później składną akcję zakończył Phil Foden, trafiając na 2:0. Trener Southgate stopniowo wprowadzał  kolejnych rezerwowych, ale to ponownie napastnik Manchesteru umieścił piłkę w siatce. Ostatnie 20 minut toczyło się w wolniejszym tempie. Anglicy przypieczętowali pierwsze miejsce w grupie. Walia pożegnała się z Katarem.

Anglia - Walia: 3:0 (0:0)

Bramki: 50', 68' Rasford, 51' Foden

Anglia: Pickford - Walker (57' Alexander-Arnold), Stones, Maguire, Shaw (65' Trippier) - Rice (57' Phillips), Henderson, Bellingham - Foden, Kane (57' Wilson), Rashford (76' Grealish)

Walia: Ward - Williams (36' Roberts), Mepham, Rodon, Davies (59' Morell) - Allen (81' Colwill), Ramsey, Ampadu, James (77' Wilson), Bale (46' Johnson) - Moore

Żółte kartki: 29' James, 61' Ramsey

Sędzia: Slavko Vincić