Puchar Challenge: wielki powrót Legionovii i awans do 1/16
Piotr Sumara/PLS

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 30.11.2022, 22:10

IŁ Capital Legionovia Legionowo awansowała do 1/16 Pucharu Challenge. Legionowianki mimo dotkliwej porażki 0:3 w pierwszym meczu z greckim ASP Thetis Voula, we własnej hali zdołały zrewanżować się rywalkom. Podopieczne Pawła Kowala najpierw pewnie zwyciężyły mecz 3:0, a potem złotego seta 15:10, zapewniając sobie grę w dalszym etapie rozgrywek.

Legionovia mizernie rozpoczęła zmagania w europejskich pucharach. Czwarta drużyna zeszłego sezonu TAURON Ligi w tej edycji nie błyszczy ani w lidze, ani poza nią. Zespół z Legionowa w pierwszym meczu 1/32 przeciwko ASP Thetis Voula praktycznie nie istniał. Grecka drużyna od początku do końca dyktowała warunki gry, pewnie wygrywając cały mecz 3:0 (25:12, 25:17, 25:16). Po tej porażce szanse na awans legionowianek były stosunkowo niskie. Podopieczne Pawła Kowala musiały nie tylko wygrać rewanżowe starcie w stosunku 3:0, ale również złotego seta.

Po bardzo wyrównanym początku spotkania jako pierwsze wynikiem odskoczyły legionowianki. Gospodynie robiły różnicę zagrywką i pewnie kończyły swoje ataki, prowadząc już 15:10. Wypracowana przewaga pozwoliła Legionovii na większą swobodę gry. Podopieczne Pawła Kowala prowadzenia nie oddały do samego końca, wygrywając seta 25:19.

Legionowianki poszły za ciosem, rozpoczynając drugiego seta od dwóch punktowych bloków. Zespół Thetis Voula przez chwilę utrzymywał się blisko gospodyń, ale te szybko powiększyły swoje prowadzenie. Drużyna Legionovii największą różnicę robiła blokiem. Czujna gra na siatce zupełnie rozbiła grę przyjezdnych, które nie potrafiły przebić się przez ścianę stawianą przez podopieczne Pawła Kowala - 17:9. Legionowianki dyktowały warunki gry, kończąc seta kolejnym efektownym blokiem.

W trzeciej odsłonie najdłużej mogliśmy oglądać wyrównaną grę. Jako pierwsze na dwa punkty odskoczyły przyjezdne, ale Legionovia szybko doprowadziła do remisu. Obie drużyny szły ramię w ramię, wymieniając się udanymi, bądź mniej akcjami. W decydującym momencie seta zaatakowały gospodynie, odskakując wynikiem na 19:16. Siatkarki z Legionowa przeważały w ofensywie, tym elementem zdobywając również punkt na wagę zwycięstwa.

Wygrana 3:0 pozwoliła legionowiankom na doprowadzenie do złotego seta. Tam gra rozpoczęła się na nowo. Znów jako pierwsze zaatakowały zawodniczki ASP Thetis Voula, prowadząc 6:4. Gospodynie jednak były w stanie odrobić tę stratę. Przyjezdne ponowiły próbę odskoczenia wynikiem, lecz Legionovia odpowiadała na ich każdy ruch. Wszystko rozstrzygnęło się w końcówce, a tam brylowały zawodniczki z Legionowa, wygrywając 15:10 i awansując do 1/16 finału Pucharu Challenge. Tam IŁ Capital Legionovia zagra z włoskim Reale Mutua Fenera Chieri.

IŁ Capital Legionovia Legionowo - ASP Thetis Voula 3:0 (25:19, 25:16, 25:20) złoty set: 15:10

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.