Eurocup: Śląsk przegrywa po raz szósty, tym razem w Londynie

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 30.11.2022, 22:49

W szóstej kolejce Eurocupu Śląsk Wrocław przegrał w wyjazdowym spotkaniu z London Lions. Dla drużyny z Wrocławia jest to kolejna porażka w europejskich rozgrywkach, dotychczas nie było im dane cieszyć się z żadnej wygranej. Dziś najlepszym zawodnikiem drużyny Andreja Urlepa był Jeremiah Martin (18 pkt, 4 zb, 5 as).

Mecz od samego początku zwiastował kolejną gorzką przygodę dla polskiej drużyny w europejskich pucharach. Zawodnicy Śląska mieli spore problemy ze skutecznym rozgrywaniem swoich akcji, podczas gdy rywale radzili sobie z defensywą wrocławian bez większych problemów. Bardzo szybko London Lions wypracowali sobie dwucyfrową przewagę i komfort kontrolowania przebiegu gry. Podopieczni Urlepa najlepiej wyglądali pod koniec drugiej kwarty, kiedy udało im się zmniejszyć stratę do dwóch punktów, a po 20 minutach gry gospodarze prowadzili zaledwie 48:45.

Po wizycie w szatni niestety przyjezdni nie kontynuowali dobrej gry z przed przerwy. Lions ponownie powiększali swoją przewagę i choć nie przychodziło im to z taką łatwością jak w pierwszej kwarcie, to ponownie zbudowali dwucyfrową przewagę, a Śląsk gonił w końcówce. To jednak na nic się zdało, bo po 30 minutach po raz ostatni wrocławianie byli "blisko" rywali, ale w czwartej kwarcie Lions uciekali już zdecydowanie szybciej by ostatecznie wygrać 98:80.

London Lions - Śląsk Wrocław 97:80 (25:18, 23:27, 20:18, 29:17)

London Lions: Dekker 18, Nelson 16, Soko 15, Best 12, Hruban 9, Koufos 9, Zubcić 9, Oni 6, Soluade 3.

Śląsk Wrocław: Martin 18, Justice 15, Morgan 14, Dziewa 11, Gołębiowski 7, Nizioł 6, Bibbs 5, Tomczak 3, Kolenda 1, Ramljak 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.