YOG 2018 - kolarstwo: świetny występ Polek

• Data publikacji: 13.10.2018, 18:03

Od jazdy na czas rozpoczęła się kombinacja dwójek na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires. Marta Jaskulska i Wiktoria Kierat zajęły drugie miejsce, a Damian Papierski i Piotr Kryński uplasowali się na 5. pozycji.

Kombinacja składa się z pięciu konkurencji. Pierwszą z nich była 7-kilometrowa jazda na czas. Fenomenalnie pojechały Marta Jaskulska i Wiktoria Kierat. Polki uzyskały czas 9:46.59 i długo prowadziły. Od naszych zawodniczek lepiej pojechały jedynie Dunki. Sofie Heby Pedersen i Mie Saabye pokonały Polki o 12,5 sekundy. Jaskulska i Kierat wyprzedziły o zaledwie sekundę Włoszki Sofię Collinelli i Giadę Specię.

1. Dania
2. Polska
3. Włochy

4. Węgry
5. Austria
6. Rosja

Dobry start zaliczył również nasz męski duet. Damian Papierski i Piotr Kryński pokonali trasę w czasie 8:45.33. Pozwoliło to na zajęcie piątego miejsca. Polacy przegrali o 27 sekund z Kazachami - Glebem Brussenskijem i Jewgienijem Fedorowem - którzy wygrali dzisiejszą rywalizację. Polaków wyprzedzili jeszcze Luksemburczycy, Duńczycy i Czesi. Jutro odbędą się wyścigi ze startu wspólnego./