PlusLiga: Stal Nysa otrzymała lekcję gry w siatkówkę. Zdecydowana wygrana Resovii!
Biuro prasowe PlusLigi

• Data publikacji: 01.12.2022, 23:00

Asseco Resovia Rzeszów utrzymała drugie miejsce w PlusLidze po zwycięstwie w trzech setach z PSG Stalą Nysa. Rzeszowianie przeważali na parkiecie i nie zostawili złudzeń zespołowi z województwa opolskiego.

Już pierwszy set wykreował nam prawdopodobny przebieg tego spotkania. Po dobrym początku PSG Stali Nysa, gdy wyszli na prowadzenie 6:3 do głosu doszli gospodarze. Ci dość sprawnie doprowadzili do remisu, a kilka chwil później na prowadzenie zdobywając punkty seriami. W końcowej fazie było już 20:15, choć ostatecznie rzeszowianie wygrali "tylko" trzema punktami.

W dwóch kolejnych partiach nysanie nie mieli już żadnych argumentów, które rozstawiałyby ich wysoko w rywalizacji z Asseco Resovią. Rzeszowianie pokonali przyjezdnych 25:18 oraz 25:14. PSG Stal Nysa próbowała nawiązać walkę z rywalami, lecz nie było to możliwe przy tak znakomitym przyjęciu gospodarzy oraz tylu popełnionych błędach gości. Na parkiecie rządził i dzielił Torey DeFalco, który został MVP spotkania.

Asseco Resovia Rzeszów - PSG Stal Nysa 3:0 (25:22, 25:18, 25:14)