NHL: porażki liderów

• Data publikacji: 02.12.2022, 09:38

Dzisiaj zostało rozegranych kolejnych 11 spotkań sezonu zasadniczego ligi NHL. Porażki zanotowały zespoły, które zajmują pierwsze miejsca w swoich konferencjach. New Jersey Devils przegrali po dogrywce z Nashville Predators, a Vegas Golden Knights ulegli Pittsburgh Penguins.

New Jersey Devils walczą z Boston Bruins o pierwsze miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Diabły rywalizowały dzisiaj o kolejne zwycięstwo z Nashville Predators. Goście z Nashville zaliczyli mocne otwarcie, gdyż już w 11. sekundzie bramkę strzelił Ryan Johansen. Jeszcze pod koniec pierwszej tercji wynik podwyższył Colton Sissons. W szatni gospodarzy musiało się wiele wydarzyć, gdyż na początku drugiej odsłony Devils zdobyli trzy bramki w pięć minut. Hokeiści z New Jersey byli bardzo blisko utrzymania prowadzenia do samego końca. Na dziesięć sekund przed końcem do remisu w zamieszaniu w sytuacji z pustą bramką wyrównał Mikael Granlund. Devils w tym sezonie już trzykrotnie triumfowali po dogrywce, ale tym razem stracili gola w dodatkowym czasie. Zwycięstwo Predators zapewnił Ryan Johansen.

Liderzy Konferencji Zachodniej, Vegas Golden Knights zmierzyli się z zespołem środka tabeli na Wschodzie, Pittsburgh Penguins. Po pierwszej kwarcie Vegas prowadzili 2:0 po bramkach Eichela i Smitha. W drugiej odsłonie wyrównali McGinn i Rakell. Goście wrócili na prowadzenie za sprawą Shea Theodore, który trafił w przewadze. Kilka minut później więcej na lodowisku było zawodników z Pittsburgha i na 3:3 strzelił Jake Guentzel. Zwycięstwo Pingwinom na 11 minut przed końcem zapewnił Kasperi Kapanen. Dla Golden Knights to trzecia porażka w czterech ostatnich meczach.

Buffalo Sabres - Colorado Avalanche 4:6 (2:1, 1:4, 1:1)
New Jersey Devils - Nashville Predators 3:4 (0:2, 3:0, 0:1, 0:1)
Philadelphia Flyers - Tampa Bay Lightning 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Pittsburgh Penguins - Vegas Golden Knights 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)
Minnesota Wild - Edmonton Oilers 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
St. Louis Blues - Carolina Hurricanes 4:6 (1:0, 2:3, 1:3)
Dallas Stars - Anaheim Ducks 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Calgary Flames - Montreal Canadiens 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Seattle Kraken - Washington Capitals 3:2 (0:2, 1:0, 1:0, 1:0)
Vancouver Canucks - Florida Panthers 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)