Narciarstwo alpejskie - PŚ: piątkowy zjazd w Lake Louise dla Goggi
Nicolas Garcia, RaceOnTheEdge / Flickr

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 02.12.2022, 21:45

Sofia Goggia wygrała piątkowy zjazd w ramach alpejskiego Pucharu Świata w kanadyjskim Lake Louise.

Startująca z numerem dziewiątym Włoszka wygrała z czasem 1 minuty, 47 sekund i 81 setnych sekundy. Wcześniej na prowadzeniu znajdowała się startująca chwilę przed nią Austriaczka Mirjam Puchner, która zajęła 4. miejsce ze stratą 0,35 sekundy.

2. miejsce ze stratą 0,04 sekundy zajęła Szwajcarka Corinne Suter, zaś czołową trójkę uzupełniła Austriaczka Cornelia Huetter, która straciła 0,06 sekundy. Łącznie sklasyfikowano

Był to pierwszy w tym sezonie zjazd, więc Goggia automatycznie objęła prowadzenie w klasyfikacji zjazdów. Jutro kolejny zjazd i szansa na podwojenie swojego dorobku przez Włoszkę, która w zjeździe trzykrotnie zdobywała małą Kryształową Kulę. W klasyfikacji generalnej prowadzenie z dorobkiem 265 pkt utrzymała Amerykanka Mikaela Shiffrin.