EBL: Anwil wygrał szósty mecz z rzędu! Tym razem pokonali Start Lublin
Michał Dubiel/MKS

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 03.12.2022, 19:42

W meczu 10. kolejki Energa Basket Ligi Anwil Włocławek podejmował Polski Cukier Start Lublin. Koszykarze wicelidera ligowej tabeli bez większych problemów we własnej hali rozprawili się z gośćmi z Lublina. Dla Anwilu była to szósta z rzędu wygrana biorąc pod uwagę rozgrywki EBL i FIBA Europe Cup.

Początkowo wydawało się, że gospodarze dobrze wiedzą o co grają i po co wyszli na parkiet. Chcieli jak najszybciej zbudować przewagę i pewnie zmierzać po wygraną ze znacznie niżej notowanym rywalem. Jeszcze w pierwszej kwarcie Anwilowi udało się osiągnąć dwucyfrowe prowadzenie, kiedy za sprawą rzutu z dystansu było już 22:10. Końcówka należała jednak do koszykarzy Startu Lublin, Ci zanotowali serial punktowy 9:0 i po 10 minutach gry na tablicy świecił się wynik 22:19. W drugiej odsłonie gra była już bardziej wyrównana, a takich serii punktów zdobywanych przez którąś z drużyn nie widzieliśmy. Ostatecznie kwarta zakończyła się remisem, a w połowie spotkania Anwil nadal miał trzy oczka więcej.

Po przerwie gospodarze zostali nieco zaskoczeni przez swoich rywali i szybko stracili prowadzenie wypracowane w pierwszej połowie, a mieli już do odrobienia nawet 7 punktów. Od tego momentu w hali we Włocławku zapanowała absolutna dominacja Anwilu. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza błyskawicznie najpierw zrównali się punktami ze swoimi rywalami, a potem zaczęli uciekać. I szło im to wybitnie łatwo, bo po trzeciej odsłonie mieli już 12-punktową zaliczkę. Czwarta kwarta właściwie mogła już być tylko kontrolowana przez Anwil, jednak gospodarze nie mieli dość i postawnowili powiększać swoją przewagę. Ostatecznie Anwil wygrał 86:63 i zanotował siódme ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Anwil Włocławek - Polski Cukier Start Lublin 86:63 (22:19, 15:15, 28:19, 21:10)

Anwil Włocławek: Sobin 19, Greene IV 16, Nowakowski 11, Łączyński 9, Petrasek 9, Słupiński 8, Moore 7, Bostić 5, Woroniecki 2, Dawdo 0, Łazarski 0, Szewczyk 0.

Start Lublin: Smith 25, Dorsey-Walker 11, Dziemba 9, Melvin 7, Młynarski 5, Grzeszak 2, Pelczar 2, Szymański 2, Kępka 0, Walda 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.