1. Liga kobiet: Stal Mielec po raz dziesiąty, dwa tie-breaki

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 04.12.2022, 16:50

W 10. serii spotkań 1. Ligi kobiet najciekawsze pojedynki mogliśmy oglądać w Szczyrku i Krośnie. W obu przypadkach o zwycięstwach zadecydował tie-break. Z kolejnej wygranej cieszyły się natomiast niekwestionowane liderki rozgrywek - ITA TOOLS Stal Mielec.

Kolejną kolejkę rozgrywek na zapleczu TAURON Ligi rozpoczęło pięciosetowe starcie SMS Szczyrk z Sokołem Mogilno. Faworytkami meczu wydawały się siatkarki beniaminka, które w minionej kolejce przywiozły trzy punkty z Węgrowa. Pierwsze dwa sety sobotniego spotkania należały jednak do uczennic ze Szczyrku. Gospodynie prowadziły 2:0, ale zawodniczki Sokoła powróciły do gry, doprowadzając do tie-breaka. Tam doskonale sprawdziło się powiedzenie "kto nie wygrywa 3-0, przegrywa 2:3" i to goście z Mogilna zapisały zwycięstwo na swoim koncie. Emocji nie brakowało również w starciu Płomienia Sosnowiec z SAN-Pajdą Jarosław. Mecze tych drużyn nie rzadko przynosiły wiele wrażeń i tym razem kibice liczyli na dobre widowisko. W tabeli wyżej plasowały się sosnowiczanki i to one rozpoczęły mecz od wygranego seta. Drużyna z Jarosławia odpowiedziała rywalkom, wyrównując wynik spotkania. Gospodynie jednak wzięły sprawy w swoje ręce i po dwóch kolejnych partiach mogły cieszyć się z pewnych trzech "oczek".

Do podziału punktów doszło natomiast w Krośnie, gdzie Karpaty podejmowały wiceliderki ligowej tabeli - ENEA Energetyk Poznań. Już na samym początku mogliśmy oglądać zaciętą rywalizację, a pierwszego seta na korzyść przyjezdnych rozstrzygnęła dopiero gra na przewagi. Druga partia przebiegała zupełnie pod dyktando poznanianek i wydawało się, że Energetyk szybko zakończy to spotkanie. Wtedy jednak do walki powróciły gospodynie. Krośnianki na czele z Izabelą Wisz pewnie zdobywały punkty w kontratakach, natomiast skuteczność gości spadła. Zespół z Podkarpacia wygrał dwie kolejne odsłony i o wszystkich zadecydować miał tie-break. Tam brylujące w serwisie wiceliderki 1. Ligi od samego początku przejęły stery na boisku, kończąc mecz po uderzeniu Oriany Miechowicz na 15:7.

Pewne zwycięstwa odnotowały też pozostałe zespoły z czołowej trójki. ITA TOOLS Stal Mielec bez większych problemów rozprawiła się z ekipą BAS Kombinat Budowlany Białystok. Niepokonane w tym sezonie liderki rozgrywek już od pierwszych akcji dyktowały warunki gry. Mielczanki brylowały w polu serwisowym, a w ofensywie nie zawodziły Katarzyna Bryda czy Weronika Gierszewska. Białostoczanki nie miały argumentów, aby zatrzymać tak grające rywalki i przegrały cały mecz 0:3. UJ CM Solna Wieliczka na wyjeździe zmierzył się z Częstochowianką Częstochowa. Siatkarki z Małopolski z dorobkiem siedmiu wygranych w sezonie były zdecydowanymi faworytkami tego spotkania. Zespół spod Jasnej Góry ma spore problemy kadrowe i swoje ostatnie mecze przegrywał w trzech setach. Nie inaczej było w sobotę. Solna dyktowała warunki, a Częstochowianka zbierała baty, przegrywając sety kolejno 12:25, 8:25, 21:25.

W 10. serii gier nie zaskoczyły zespoły z dołu tabeli. LTS Legionovia Legionowo we własnej hali podejmowała PMKS Nike Węgrów. Obie drużyny miały okazję do rehabilitacji po porażkach w poprzedniej kolejce. Faworytkami jednak wydawały się węgrowianki. Przyjezdne w pierwszym secie wypracowały sobie kilka punktów przewagi i utrzymały ją do samego końca, wygrywając seta 25:19. Gospodynie odbiły pałeczkę w drugiej odsłonie, ale Nike szybko powrócił do gry. Drużyna z Węgrowa wysoko wygrała kolejną partię i kontynuowała swoją dobrą grę, kończąc mecz wynikiem 3:1. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki i GKS-u Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca. LOS od początku prezentował się bardzo dobrze, dominując zarówno w ofensywie, jak i obronie. Mimo pewnej gry i prowadzenia 2:0 gospodynie miały też słabsze momenty. Siatkarki ze Stężycy potrafiły wykorzystać swoje szanse, wygrywając trzeciego seta 25:15. Zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego jednak nie dał odebrać sobie prowadzenia w meczu. W szeregach LOS-u ciężar gry na swoje barki wzięły Katarzyna Kowalczyk i Sandra Świętoń, której atak zakończył całe spotkanie.

Wyniki spotkań 10. kolejki 1. Ligi kobiet:

SMS PZPS I Szczyrk - MKS Sokół Mogilno 2:3 (25:21, 25:21, 20:25, 23:25, 9:15)
LTS Legionovia Legionowo - PMKS Nike Węgrów 1:3 (19:25, 25:23, 14:25, 20:25)
ITA TOOLS Stal Mielec - KS BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:0 (25:20, 25:10, 25:17)
LOS Nowy Dwór Mazowiecki - GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca 3:1 (25:12, 25:20, 15:25, 25:14)
Częstochowianka Częstochowa - UJ-CM Solna Wieliczka 0:3 (12:25, 8:25, 21:25)
Karpaty Krosno Glass - ENEA Energetyk Poznań 2:3 (25:27, 15:25, 25:21, 25:21, 7:15)
Trans-Ann Płomień Sosnowiec - MKS SAN-Pajda Jarosław 3:1 (25:20, 21:25, 25:21, 25:19)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.