Plus Liga: gładkie zwycięstwo AZS-u Olsztyn
Biuro prasowe Indykpol AZS Olsztyn

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 04.12.2022, 08:30

Do małej sensacji doszło w sobotni wieczór w Olsztynie. Tamtejszy AZS ograł gładko 3:0 dobrze dysponowany w ostatnim czasie Cuprum Lubin. Tym samym AZS Olsztyn awansował na 11. pozycję w tabeli ligowej.

Od początku spotkania gospodarzy próbowali narzucić swoje tempo i styl gry przeciwnikom. Szybko udało się uciec z wynikiem. W szczytowym momencie różnica wynosiła pięć punktów. Goście nie chcieli oddać łatwo pierwszej partii i zaczęli powoli odrabiać starty do rywali. Finalnie udało się Cuprumowi wyrównać stan gry przy wyniku 21-21, czyli praktycznie pod koniec seta. Wówczas gra zaczęła być bardzo wyrównana. W grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, tym samym wygrywając seta 26-24.

Grę z końcówki wcześniejszej partii próbowali przenieść do drugiego seta zawodnicy z Lubina. Początek był niesamowicie wyrównany i żadna z ekip nie zamierzała oddać inicjatywy. Dopiero od remisu po osiem punktów AZS zaczął budować przewagę. Kluczowy moment dla tej partii nastąpił przy wyniku 18-17. Wówczas gospodarzy zdobyli cztery punkty z rzędu przy swoim serwisie. Wypracowana przewaga wystarczyła, aby zakończyć tę część gry rezultatem 25-21.

W trzecim secie ekipa gospodarzy nie pozostawiła złudzeń, kto jest lepiej dysponowany w tym meczu. Od początku atakowali mocno oraz skutecznie. Przewaga, którą budowali od samego początku pozwalała na luźną i zdecydowaną grę. Finalnie partia zakończyła się największą różnicą w całym secie, czyli dziewięcioma oczkami. Tym samym AZS ograł 3:0 ekipę przyjezdną, a w ostatniej partii 25-16.

AZS Olsztyn - Cuprum Lubin 3:0 (26-24, 25-21, 25-16)