Bobsleje - PŚ: niemieckie podium w czwórkach
VIESTURS LACIS | REKORDS

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 04.12.2022, 10:00

Ostatnią konkurencją Pucharu Świata w Park City były czwórki męskie. Całe podium zostało zdominowane przez Niemców. Na najwyższym jego stopniu stanął Franscesco Friedrich, a uzupełnili je Johannes Lochner oraz Christoph Hafner.

Od znakomitego ślizgu rozpoczęła zmagania załoga Friedricha. Pokonali tor w Park City w czasie 46,74 sekundy. Tym samym wyrobili sobie przewagę prawie 0,2 sekundy nad drugą czwórką, dowodzoną przez Johannes Lochnera. Trzeci czas pierwszego przejazdu uzyskał Christoph Hafner (46,94). Niemcy nie mogli być jednak pewni swoich miejsc, gdyż małą stratę do podium mieli Brytyjczyk Brad Hall (46,97), Austriak Markus Treichl (46,98) oraz Szwajcar Michael Vogt (47,06).

Drugi ślizg znakomicie wykonał Michael Vogt. Uzyskany czas 46,85 był najlepszym rezultatem drugiego przejazdu. Pozwoliło to przesunąć się z szóstej na piątą lokatę. Wyprzedził tym samym Markusa Treichla. Reszta zawodników pozostała na swoich pozycjach. Friedrich ponownie udowodnił swoją dominację, gdyż uzyskał drugi czas ślizgu i jego przewaga nad Lochnerem wzrosła do 0,23 sekundy.