YOG 2018 - hokej na trawie: Polacy zagrają o piąte miejsce, Polki o siódme

• Data publikacji: 13.10.2018, 22:30

Za nami przedostatni dzień zmagań w hokeju na trawie na młodzieżowych igrzyskach olimpijskich w Buenos Aires. Obie nasze reprezentacje grają o miejsca 5-8.

Polacy zmierzyli się w sobotę z reprezentacją Bangladeszu. Do przerwy prowadziliśmy 3:0 po golach Korneliusza Nitki, Michała Nowakowskiego i Gracjana Jarzyńskiego. Pierwszą bramkę w drugiej połowie spotkania zdobył Shohanur Sobuj, jednak szybko golem odpowiedział na nią Jarzyński. Sobuj jeszcze dwukrotnie trafił do naszej bramki, dając kontakt swojej ekipie. Skompletowanie hat-tricka przez Jarzyńskiego dało nam dwubramkową przewagę, którą jedynie zmniejszyć zdołał Hasan Mohammad i wygraliśmy 5:4.

W meczu o piąte miejsce zagramy z Australijczykami, którzy pokonali Austriaków 8:3. W finale staną naprzeciw siebie dwie drużyny z Azji - Malezyjczycy pokonali Zambijczyków 7:4, a Hindusi 3:1 Argentyńczyków.

Polki zmierzyły się z Austriaczkami. Po golach Isabelli Klausbruckner w ósmej, Fiony Felber w dziesiątej i Helene Herzog w siedemnastej minucie, Biało-Czerwone przegrywały 0:3. Honorowe trafienie dla naszego zespołu zanotowała w ostatniej minucie spotkania kapitan zespołu, Julia Balcerzak.

Podopieczne Bogusława Kozłowskiego zagrają o siódme miejsce przeciwko Namibijkom, które uległy 1:5 Australijkom. W finale natomiast spotkają się Hinduski i Argentynki - te pierwsze wygrał 3:0 z Chinkami, te drugie rozgromiły 11:0 RPA.