Saneczkarstwo - PŚ: austriackiej dominacji ciąg dalszy
Sandro Halank, CC BY-SA 3.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 04.12.2022, 14:45

Za nami ostatni akord saneczkarskiego Pucharu Świata w Innsbrucku. W rywalizacji jedynek męskich najlepszy był Nico Gleirscher. Odbyły się także zawody w sprintach.

Na rozpoczęcie zmagań podczas drugiego dni Pucharu Świata w Innsbrucku odbyła się rywalizacja w męskich jedynkach. Tutaj na starcie stanął Mateusz Sochowicz. Drugi z naszych reprezentantów, Arkadiusz Trojga nie zdołał awansować przez Puchar Narodów. Sochowicz nie zaliczył jakiś dużych błędów i ostatecznie po nieco lepszym drugim ślizgu uplasował się na 24. lokacie. Swoją dominację w Innsbrucku potwierdzili Austriacy, którzy zajęli cztery pierwsze miejsca. Najlepszy z nich był Nico Gleirscher, który wygrał z Wolfgangiem Kindlem i 0,044 sekundy. Najniższy stopień podium przypadł Jonasowi Muellerowi. Kompletnie zawiódł Felix Loch, który po wywrotce w drugim ślizgu zajął 15. miejsce. Nasi zachodni sąsiedzi są dodatkowo osłabieni brakiem kontuzjowanego Maxa Langenhana. Ostatecznie najlepszym z Niemców był siódmy Timon Grancagnolo.

Później rozgrywana była już tylko rywalizacja w sprintach, które w tym sezonie odbędą się trzy razy. Dla przypomnienia w sprincie startuje 15 najlepszych jedynek/dwójek z klasycznych zawodów rozgrywanych podczas danego weekendu Pucharu Świata. Najpierw zobaczyliśmy mężczyzn w dwójkach. Tutaj po wyrównanej walce pomiędzy paramo Yannick Mueller/Armin Frauscher a Martins Bots/Roberts Plume lepsi o 0,015 sekundy byli Austriacy. W zawodach wystartowali Wojciech Chmielewski oraz Jakub Kowalewski. Polacy zajęli 13. lokatę.

Potem na torze zaprezentowały się kobiety w dwójkach. Po triumfie w standardowych zawodach kolejne zwycięstwo w Innsbrucku odniosły Selina Egle i Lara Kipp. Na starcie pojawiły się oczywiście Nikola Domowicz oraz Dominika Piwkowska, które uplasowały się na 9. pozycji. Natomiast w sprincie jedynek kobiet mieliśmy taki sam układ na podium jak w klasycznych zawodach. Pierwsza lokata padła łupem Madeleine Egle, a podium uzupełniły Emily Sweeney i Julia Taubitz.

Na zakończenie zmagań w Innsbrucku fantastyczną formę Austriaków potwierdził Nico Gleirscher, który znów był lepszy od Wolfganga Kindla. Tym razem Kindl do swojego rodaka stracił 0,012 sekundy. Jedynym zawodnikiem, będącym w stanie rywalizować z gospodarzami był Dominik Fischnaller, który zajął trzecią lokatę. Na starcie sprintu nie zobaczyliśmy Felixa Locha. Niemiec po upadku w standardowych zawodach postanowił odpuścić występ w sprincie.

Za tydzień zawody Pucharu Świata zawitają do Kanady, a konkretnie na tor olimpijski w Whistler. Tam zamiast sprintu zostanie rozegrana sztafeta.