Narciarstwo dowolne - PŚ: mistrzowie olimpijscy najlepsi w muldach
CC-BY-SA

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 04.12.2022, 16:40

Puchar Świata w narciarstwie dowolnym zawitał do Ruki. Tam odbyła się rywalizacja w jeździe po muldach oraz skokach akrobatycznych.

Jazda po muldach

W rywalizacji mężczyzn zdecydowanie najlepszy był Mikael Kingsbury, który w finale osiągnął 84,50 punktu. Dla Kanadyjczyka jest to już dziesiąte w karierze zwycięstwo w Ruce. Drugą lokatę zajął jeden z jego najgroźniejszych rywali, czyli Ikuma Horishima. Podium uzupełnił Matt Graham. Na starcie w Ruce nie stanął mistrz olimpijski z Pekinu Walter Wallberg, który wciąż dochodzi do siebie po kontuzji ręki, której doznał kilka tygodni temu. Wśród kobiet także obyło się bez zaskoczeń. Tutaj zwycięstwo odniosła Jakara Anthony. Australijka jako jedyna z zawodniczek w finale zdołała złamać barierę 80 punktów. Podium uzupełniły Perrine Laffont oraz Anri Kawamura.

Wyniki jazdy po muldach mężczyzn

Wyniki jazdy po muldach kobiet

Skoki akrobatyczne

W Ruce oglądaliśmy także początek sezonu w skokach akrobatycznych. U mężczyzn zawody zdominowali Szwajcarzy, a dokładnie Pirmin Werner oraz Noe Roth. Ostatecznie z notą 126,24 punktu triumfował Werner. Drugi Roth zdobył w finale 123,98 punktu. Podium już z dużą stratą uzupełnił Lewis Irving. Natomiast u kobiet było już bardziej różnorodnie pod względem narodowości na podium. Zawody z rezultatem 99,05 punktu wygrała Danielle Scott. Resztę pozycji na podium zajęły Marion Thenault i Żanbota Aldabergenowa.