EBLK: zwycięstwa faworytek w dziewiątej kolejce
Dawid Lis

• Data publikacji: 04.12.2022, 20:06

Po przerwie reprezentacyjnej do gry wróciła Energa Basket Liga Kobiet. W dziewiątej kolejce swoje mecze wygrywały faworytki. Liderem jest wciąż niepokonany zespół PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski.

Dziewiąta kolejka rozpoczęła się od meczu z udziałem lidera. PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski zmierzyła się na wyjeździe z Polonią Warszawa. Drużyna gości była niezwykle skuteczna, zdobyła 97 punktów przy 52-procentowej skuteczności z gry. Najskuteczniejsze były: Alanna Smith (24 pkt), Lindsay Allen (23 pkt) i Zoe Wadoux (22 pkt). Gorzowianki wygrały różnicą blisko 20 punktów - 97:87. Koszykarki z Gorzowa Wielkopolskiego mają komplet ośmiu zwycięstw. Bilans 0-9 ma MKS Pruszków. Beniaminek w drugim sobotnim meczu przegrał 81:89 z Energą Krajowa Grupa Spożywcza Toruń.

Po szóste zwycięstwo sięgnęło Zagłębie Sosnowiec. Dzięki świetnej drugiej połowie wygrało 79:75 z ekipą Polskie Przetwory KS Basket 25 Bydgoszcz. W pozostałych spotkaniach BC Polkowice pokonało na wyjeździe Eneę AZS Politechnikę Poznań, a VBW Arka Gdynia okazała się lepsza od 1KS Ślęzy Wrocław. Zespół z Gdyni rozstrzygnął mecz na swoją korzyść dopiero w czwartej kwarcie.