Tauron 1. Liga: pewna wygrana Gwardii, fantastyczny Paweł Gryc
Biuro Prasowe Gwardia Wrocław

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 04.12.2022, 20:37

Znakomity mecz Chemeko-System Gwardii Wrocław, która umocniła się na pierwszym miejscu w Tauron 1. Lidze. Wrocławianie w trzech setach pokonali MKST Astrę Nowa Sól, a fantastyczne spotkanie  w ten niedzielny wieczór zagrał Paweł Gryc.

W roli faworytów do tego meczu bez wątpienia podchodziła Chemeko-System Gwardia Wrocław. Wrocławianie po zakończeniu poprzedniej kolejki objęli prowadzenie w Tauron 1. Lidze z 26 puntkami w tabeli. Taką samą zdobyczą mogła pochwalić się drużyna z Kluczborka czy Będzina. Te miały natomiast rozegrane o spotkanie więcej niż gospodarze tego spotkania. MKST Astra Nowa Sól natomiast plasowała się na 11 lokacie z piętnastoma punktami.

Chemeko-System Gwardia Wrocław szybko wypracowała sobie dwupunktowe prowadzenie, lecz kolejna część partii była wyrównana. Dopiero w drugiej fazie seta wrocławianie pokazali swoją moc i powoli budowali swoją przewagę. Wówczas przy stanie 19:14 zespół z Nowej Soli wykorzystał time-out. W tym momencie gościom udało się zniwelować stratę do dwóch oczek. Paweł Gryc i cała Chemeko-System Gwardia Wrocław w tym secie spisywała się jednak bez zarzutów. Sam Paweł Gryc zdobył dziesięć oczek, a cały zespół dwadzieścia trzy oczka z gry. Tylko dwa punkty zatem gospodarze zdobyli z błędu przyjezdnych.

Podobnie jak w pierwszej tak i w drugiej partii Gwardziści imponowali skutecznością wysforowując swój zespół na trzypunktowe prowadzenie 13:10. W tym momencie sztab szkoleniowy Astry zdecydował się na wykorzystanie przerwy. Ta początkowo skutków nie przyniosła, lecz w późniejszym czasie rozszalał się przyjmujący zespołu z Nowej Soli - Marcin Brzeziński i za sprawą swoich dwóch skutecznych akcji i dobrego rozegrania pomógł swojej drużynie doprowadzić do remisu w drugim secie. Siatkarzom Astry w końcówce seta udało się wyjść na prowadzenie, a Dawid Murek wraz z Rafałem Jarząbskim nie czekali bezczynnie i natychmiast wykorzystali time-out przysługujący Chemeko-System Gwardii Wrocław. Przerwa na żądanie przyniosła zamierzony efekt i ostatecznie Gwardziści wygrali drugiego seta "na przewagi" - 26:24. Kolejny znakomity set zanotował Paweł Gryc, który zdobył w drugiej partii siedem punktów.

Bardzo mocny początek wrocławianie zaliczyli w trzecim secie, gdy zdobyli trzy pierwsze punkty. MKST Astra Nowa Sól nie oddała jednak tej partii i szybko wrócili do gry goniąc Chemeko-System Gwardię Wrocław. Po tej chwili wrocławianie do swojego rytmu meczowego i po kilku chwilach prowadzili już 15:8. Gościom nie pomogła nawet przerwa na żądanie wykorzystana przez Norberta Sieronia Andrzeja Krzyśko. Kolejną przerwę Astra wykorzystała przy wyniku 20:12, ale w dalszym ciągu to Chemeko-System Gwardia Wrocław kontrolowała końcówkę spotkania wygrywając trzecią partię 25:22 i cały mecz 3:0. MVP spotkania został Paweł Gryc.

Chemeko-System Gwardia Wrocław - MKST Astra Nowa Sól 3:0 (25:20, 26:24, 25:22)

Chemeko-System Gwardia Wrocław: Fornal, Schamlewski, Dervisaj, Maruszczyk, Zawalski, Gryc, Nowik, libero: Chmielewski

MKST Astra Nowa Sól: Ruciński, Pizuński, Pranko, Kłęk, Brzeziński, Skibicki, Czyrniański, Kowalczyk, Wołowicz, libero: Kołtowski, Foltynowicz