Narciarstwo alpejskie: niedzielny supergigant w Lake Louise dla Suter

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 04.12.2022, 20:28

Szwajcarka Corinne Suter wygrała niedzielny supergigant pań w ramach alpejskiego Pucharu Świata w kanadyjskim Lake Louise.

Przed mistrzynią olimpijską w zjeździe z Pekinu na prowadzeniu znajdowała się startująca jako dziesiąta Norweżka Raghnild Mowinckel, której czas wyniósł 1 minutę, 20 sekund i 91 setnych sekundy, co ostatecznie dało 3. miejsce. Wygrała startująca jako trzynasta Suter, która była szybsza od Norweżki o 0,16 sekundy.

Przez chwilę z miejsca w czołowej trójce cieszyła się dwukrotna triumfatorka zjazdów w Lake Louise, czyli Sofia Goggia, która zajęła finalnie 5. miejsce z czasem 1 minuty, 21 sekund i 11 setnych sekundy. O 0,10 sekundy szybciej od Włoszki pojechała Austriaczka Mirjam Puchner, którą sklasyfikowano na 4. lokacie. Wyprzedziła ją startująca jako dwudziesta Austriaczka Cornelia Huetter, która do triumfatorki straciła zaledwie 0,02 sekundy.

Rywalizację ukończyło 40 zawodniczek, zaś w sekundzie zmieściło się aż 13 startujących alpejek.

Był to pierwszy w tym sezonie supergigant, dlatego Suter automatycznie objęła prowadzenie w klasyfikacji supergiganta. W klasyfikacji łącznej liderką z dorobkiem 265 pkt pozostała Amerykanka Mikaela Shiffrin.