Biegi narciarskie: dobry występ Fujak w Alpen Cup
Tomi Mäkipää/Loru Creative

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 05.12.2022, 08:06

Średnio poradzili sobie nasi reprezentanci w zawodach Alpen Cup w Santa Catherina. Najlepiej z biało-czerwonych poradziła sobie juniorka Zuzanna Fujak.

Pierwszą konkurencją były sprinty juniorów techniką łyżwową. Wśród naszych reprezentantek jedynie Zuzannie Fujak udało się przebrnąć kwalifikacje, w seniorkach za czołową trzydziestką znalazły się Magdalena Kobielusz i Andżelika Szyszka. Niewiele lepiej było u męskiej części naszej kadry, bo wśród juniorów okazję do dalszych biegów miał tylko Łukasz Gazurek, seniorzy zakończyli swój udział na jednej próbie. Niestety Fujak i Gazurek swój start zakończyli na ćwierćfinałach, ale zdecydowanie wyróżnili się na tle swoich kolegów z reprezentacji tego dnia. Ostatecznie Polka została sklasyfikowana jako 19., a Gazurek był 22.

Zdecydowanie z lepszej strony Polacy pokazali się w niedzielę, gdzie wszyscy rywalizowali na dystansie 10 kilometrów klasykiem. Fujak zajęła wśród juniorek znakomite 7. miejsce, Kamila Idziniak była 27., w czwartej dziesiątce zameldowały się Aleksandra Kołodziej i Oliwia Busko. Dwóch naszych juniorów startujących tego dnia również zmieściło się w trzydziestce, Łukasz Gazurek był 18., a Piotr Jarecki 24. Niestety gorzej poszło seniorkom, tutaj najwyżej była Karolina Kukuczka (32. pozycja), Andżelika Szyszka zajęła 36. miejsce, Magdalena Kobielusz była 43. Jedynym polskim seniorem na starcie był Mateusz Haratyk, który zawody zakończył na 27. pozycji.

Szczegółowe wyniki Alpen Cup w Santa Catherina tutaj.