NBA: zwycięstwo Pelicans w najciekawszym meczu dnia
Erik Drost

• Data publikacji: 05.12.2022, 12:39

W nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu rozegrano osiem kolejnych gier w lidze NBA. W najciekawszym starciu New Orleans Pelicans wygrali na własnym parkiecie z Denver Nuggets. Kolejną porażkę zanotowali San Antonio Spurs, a do gry nie wrócił jeszcze Jeremy Sochan.

New Orleans Pelicans - Denver Nuggets

W Smoothie King Center spotkały się dwie czołowe drużyny Konferencji Zachodniej, które miały bilans 14-8. Stawką było drugie miejsce w tabeli na Zachodzie. W pierwszej kwarcie nieznacznie lepiej prezentowali się Denver Nuggets. Mieli nawet 11 punktów przewagi, ale po 12 minutach prowadzili tylko 31:27. Potem przez dłuższy czas gra była bardzo wyrównana. Pelicans odskoczyli dopiero pod koniec trzeciej odsłony, prowadząc 87:77. Dwucyfrowy zapas utrzymali w ostatnich 12 minutach i triumfowali 121:106. O zwycięstwie gospodarzy w dużej mierze przeważyła znakomita skuteczność Jose Alvarado w rzutach za trzy punkty. Zdobył on aż 38 punktów, trafiając osiem trójek, czyli tyle samo, co cały zespół z Denver, a tylko trzy mniej niż ekipa New Orleans.

Przegląd pozostałych meczów

Liderem Konferencji Zachodniej jest zespół Phoenix Suns. Słońca sięgnęły po 16. zwycięstwo, pokonując 133:95 San Antonio Spurs. Ostrogi zajmują ostatnią pozycję z jedenastoma porażkami z rzędu. Do składu nie wrócił jeszcze kontuzjowany Jeremy Sochan. Na pierwszym miejscu w Konferencji Wschodniej plasują się Boston Celtics, którzy wygrali 103:92 z Brooklyn Nets i mają bilans 103:92. Najlepszy indywidualny występ dnia zanotował Anthony Davis. Zawodnik Los Angeles Lakers zdobył aż 55 punktów i miał 17 zbiórek, a drużyna z Miasta Aniołów wygrała 130:119 z Washington Wizards.