Katar 2022: dzień 16. [LIVE]
Palácio do Planalto/commons.wikimedia.com

• Dodał: Dawid Wolny
  • Data publikacji: 05.12.2022, 15:35

Poznaliśmy już połowę ekip, które powalczą w spotkaniach ćwierćfinałowych. Dziś bój o najlepszą ósemkę turnieju stoczą reprezentacje m.in. Brazylii czy Chorwacji. Już o godzinie 16:00 ekipa z Bałkanów zmierzy się z Japonią. Zapraszamy na naszą relację na żywo!

JAPONIA - CHORWACJA 1:1(1:3 k.)

BRAZYLIA - KOREA POŁUDNIOWA 20:00

Relacja na żywo

Dziękujemy za dzisiejszy live i zapraszamy na kolejne relacje. Dobranoc!

Brazylia w ćwierćfinale zagra z Chorwacją.

Brazylia - Korea Południowa (4:1) - Koniec meczu! Brazylia efektownie wygrywa 4:1.

Brazylia - Korea Południowa (4:1) - 90+3' Strzał obok słupka Daniego Alvesa.

Brazylia - Korea Południowa (4:1) - 90+1' Doliczone cztery minuty.

Brazylia - Korea Południowa (4:1) - 90' Dośrodkowanie i strzał głową Bremera nad bramką.

Brazylia - Korea Południowa (4:1) - 89' Efektowny strzał Daniego Alvesa zablokowany i rzut rożny.

Brazylia - Korea Południowa (4:1) - 87' Brazylijczykom już się nie spieszy. Powolne rozegrania akcji.

Brazylia - Korea Południowa (4:1) - 81' Zmiany wśród Brazylijczyków. Rodrygo za Neymara i niespodziewanie Weverton za Alissona.

Brazylia - Korea Południowa (4:1) - 80' Hwang Uijo melduje się na placu, a Cho Guesung opuszcza boisko.

Brazylia - Korea Południowa (4:1) - 76' GOOOL! Piękny strzał zza pola karnego Seungo Paika!/b>

Brazylia - Korea Południowa (4:0) - 74' Zmiana w Korei. Lee Jaesung zmieniony przez Lee Kangina.

Brazylia - Korea Południowa (4:0) - 72' Dwie zmiamy wśród Canarinhos. Zeszli Danilo i Vinicius. Na murawie zameldowali się Bremer i Grabriel Martinelli.

Brazylia - Korea Południowa (4:0) - 68' Świetna szansa Korei. Próbował Hwang heechan, ale został zatrzymany przez Alissona.

Brazylia - Korea Południowa (4:0) - 65' Za Inbeom Hwanga wchodzi Seungho Paik.

Brazylia - Korea Południowa (4:0) - 63' Zmiana w Brazylii. Za Edera Militao pojawia się Dani Alves.

Brazylia - Korea Południowa (4:0) - 62' Kolejna sytuacja Raphinhi i ponownie lepszy golkiper.

Brazylia - Korea Południowa (4:0) - 58' Strzelał z wolnego Raphinha. Piłka odbita od muru wypadła na aut bramkowy.

Brazylia - Korea Południowa (4:0) - 56' Faul na Neymarze. Odległość do bramki to około 25 metrów.

Brazylia - Korea Południowa (4:0) - 54' Dobry strzał Raphinhi, ale także skuteczna interwencja bramkarza.

Brazylia - Korea Południowa (4:0) - 48' Pierwsza groźna okazja po przerwie. Heungmin Son oddaje strzał, który zostaje obroniony przez bramkarza.

Brazylia - Korea Południowa (4:0) - 46' Dwie zmiany wśród Koreańczyków. Na boisku pojawili się Hong Chul i Son Junho. Swój występ zakończyli Kim Jinsu i Jung Wooyoung.

Brazylia - Korea Południowa (4:0) - 46' Piłkarze rozpoczęli drugą połowę.

Brazylia - Korea Południowa (4:0) - 45+6' Koniec pierwszej połowy. Popis Brazylijczyków i ich wysokie prowadzenie.

Brazylia - Korea Południowa (4:0) - 45+4' Bliski szczęścia był Richarlison. Ponownie skórę Koreańczykom ratuje Kim Seunggyu.

Brazylia - Korea Południowa (4:0) - 45+1' Dobrą sytuację miał Lucas Paqueta, ale jego uderzenie obronione przez golkipera.

Brazylia - Korea Południowa (4:0) - 44' Jung Wooyoung ukarany żółtą kartką.

Brazylia - Korea Południowa (4:0) - 36' Kolejny gol!!! Vinicius do Paquety, a ten zdobywa czwartą bramkę.

Brazylia - Korea Południowa (3:0) - 34' Piłka po technicznym strzale Casemiro minęła słupek.

Brazylia - Korea Południowa (3:0) - 32' Uderzenie Hwang Heechana obroniony przez Alissona.

Brazylia - Korea Południowa (3:0) - 31' Raphinha strzela wysoko nad poprzeczką.

Brazylia - Korea Południowa (3:0) - 29' ALEŻ GOOL! Niesamowita akcja Brazylii i gol Richarlisona!

Brazylia - Korea Południowa (2:0) - 26' Premierowy rzut rożny Brazylii rozegrany krótko.

Brazylia - Korea Południowa (2:0) - 25' Drugi rzut rożny dla Koreańczyków.

Brazylia - Korea Południowa (2:0) - 17' Pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Brazylii. Strzał z daleka Hwang Heechana obronił Alisson.

Brazylia - Korea Południowa (2:0) - 12' GOOL! Neymar pewnie wykorzystuje jedenastkę.

Brazylia - Korea Południowa (1:0) - 11' Rzut karny dla Brazylii!

Brazylia - Korea Południowa (1:0) - 10' Rzut wolny dla Brazylii, ale dośrodkowanie było niedokładne.

Brazylia - Korea Południowa (1:0) - 7' GOOOOL! Świetna akcja Raphinhi, a gola po jego dograniu zdobywa Vinicius Junior.

Brazylia - Korea Południowa (0:0) - 1' Rozpoczynamy starcie na Stadium 974.

Sędzią spotkania będzie Francuz Clement Turpin.

Korea Południowa: Kim Seunggyu - Kim Jinsu, Kim Minjae, Kim Younggwon, Kim Moonhwan - Lee Jaesung, Jung Wooyoung, Hwang Inbeom, Hwang Heechan - Son Heungmin, Cho Guesung

Brazylia: Alisson - Militao, Silva, Marquinhos, Danilo - Casemiro, Paqueta, Neymar - Raphinha, Richarlison, Vinicius Junior

Selekcjonerzy wybrali wyjściowe składy. Fanów "Canarinhos" ucieszy powrót Neymara.

Za dwadzieścia minut piłkarze Brazylii i Korei Południowej rozpoczną szósty mecz 1/8 finału.

A już za kilka godzin poznamy drużynę, która zmierzy się z Chorwacją w ćwierćfinałowej potyczce. O godzinie 20:00 Brazylia zmierzy się z Koreą Południową. Serdecznie zapraszamy!

Niebywały popis Dominika Livakovicia, któremu Chorwacja zawdzięcza triumf w rzutach karnych! Trzy interwencje golkipera oraz skuteczność strzelających zapewniły Chorwacji pozostanie w Katarze. Gratulacje dla drużyny Dalicia. Japonia wraca do domu.

JPN - CRO (1:1) - PASALIC TRAFIA! 1:3! KONIEC! CHORWACJA W ĆWIERĆFINALE!

JPN - CRO (1:1) - LIVAKOVIC PO RAZ TRZECI GÓRĄ! Yoshida nie zdołał wykorzystać jedenastki!

JPN - CRO (1:1) - Zaczynamy czwartą kolejkę strzałów. Na tę chwilę mamy 1:2.

JPN - CRO (1:1) - LIVAJA NIE TRAFIA! Chorwat uderzył w słupek!

JPN - CRO (1:1) - Asano podtrzymuje nadzieje Japończyków. 1:2.

JPN - CRO (1:1) - Brozovic pewnie! 0:2

JPN - CRO (1:1) - Ponownie broni Livakovic! Tym razem Mitoma nie trafia!

JPN - CRO (1:1) - Vlasić trafia! 0:1!

JPN - CRO (1:1) - LIVAKOVIC BRONI STRZAŁ MINAMINO! Świetny początek Chorwatów.

JPN - CRO (1:1) - Bramkarze już podążają w kierunku pola karnego. Rzuty karne będą strzelane na bramkę, za którą miejsca są zajęte przez kibiców z Azji.

JPN - CRO (1:1) - KONIEC! Za moment będziemy świadkami pierwszej serii jedenastek na mistrzostwach świata w Katarze!

JPN - CRO (1:1) - Majer niecelnie z dystansu.

JPN - CRO (1:1) - Arbiter przedłuża drugą część dogrywki o minutę.

JPN - CRO (1:1) - Fatalne dośrodkowanie Barisicia trafia w Tanakę.

JPN - CRO (1:1) - Wciąż brak jakiegokolwiek zagrożenia z obu stron.

JPN - CRO (1:1) - Mitoma wyprowadził kontratak Japończyków, jednak Gvardiol wyjaśnił zagrożenie.

JPN - CRO (1:1) - W zespole Dalicia murawę opuścili Budimar i Perisic, a zmienili ich Marko Livaja oraz Mislav Orsic.

JPN - CRO (1:1) - W drużynie z Azji Morite zmienił Ao Tanaka.

JPN - CRO (1:1) - Mamy zmiany w obu ekipach.

JPN - CRO (1:1) - Koniec pierwszych piętnastu minut. Zmiana stron, i zaczynamy ostatni kwadrans tej rywalizacji.

JPN - CRO (1:1) - Mitoma posłał potężne uderzenie z dystansu, jednak Livakovic był świetnie ustawiony.

JPN - CRO (1:1) - Chorwaci rozgrywają piłkę na własnej połowie.

JPN - CRO (1:1) - Podwójna zmiana w reprezentacji Chorwacji. Boisko opuszczają Modric i Kovacic, a w ich miejsce na murawie meldują się Lovro Majer oraz Nikola Vlasic.

JPN - CRO (1:1) - Niskie tempo gry, futbolówka krąży z dala od pola karnego.

JPN - CRO (1:1) - Zaczynamy pierwszą część dogrywki!

JPN - CRO (1:1) - Koniec! Żadnej z ekip nie udało się rozstrzygnąć spotkania w dziewięćdziesięciu minutach. Będziemy mieli dogrywkę!

JPN - CRO (1:1) - Sędzia zdecydował się przedłużyć drugą połowę o cztery minuty.

JPN - CRO (1:1) - Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Do notesu arbitra trafił Kovacic.

JPN - CRO (1:1) - Od kilku minut na murawie brakuje skutecznych ataków po obu stronach. Tempo znacznie spadło.

JPN - CRO (1:1) - Zmiana w drużynie japońskiej. Doana zmienia Takumi Minamino.

JPN - CRO (1:1) - Rajd Asano prawym skrzydłem zatrzymany przez Gvardiola.

JPN - CRO (1:1) - Perisic szukał dubletu, jednak jego uderzenie z okolic szesnastki delikatnie minął słupek.

JPN - CRO (1:1) - Trzecia zmiana w azjatyckim zespole. W miejsce Kamady na murawie melduje się Hiroki Sakai.

JPN - CRO (1:1) - Niecelne dośrodkowanie Modricia. Chorwaci nie opuszczają połowy Japończyków.

JPN - CRO (1:1) - Kolejna zmiana w bałkańskiej drużynie. Kramaricia zmienił Mario Pasalic.

JPN - CRO (1:1) - Pierwszy strzał Budimira! Chorwat uderzył głową w polu karnym, jednak piłka minęła słupek. Bardzo dobry okres zespołu Zlatko Dalicia.

JPN - CRO (1:1) - Mamy zmiany także w drużynie Hajime Moriyasu. Murawę opuszczają Maeda i Nagatomo, a w ich miejsce wchodzą Kaoru Mitoma oraz Takuma Asano.

JPN - CRO (1:1) - Świetna próba Modricia z dystansu, jednak Gonda na posterunku!

JPN - CRO (1:1) - Mamy pierwszą roszadę w chorwackiej ekipie. Boisko opuścił Petkovic, a w jego miejsce na boisku pojawił się Ante Budimir.

JPN - CRO (1:1) - Po świetnym dośrodkowaniu Dejana Lovrena, Perisic precyzyjnie skontrował piłkę głową, zapewniając wyrównanie reprezentacji Chorwacji!

JPN - CRO (1:1) - GOOOOL! PERISIC! WYRÓWNANIE!

JPN - CRO (1:0) - Dośrodkowana w pole karne Japonii piłka nie dotarła do Petkovicia.

JPN - CRO (1:0) - Niecelny strzał Kovacicia z okolic szesnastego metra.

JPN - CRO (1:0) - Zaczynamy drugą część gry. Japończycy przy piłce.

JPN - CRO (1:0) - Koniec! Japończycy cierpieli, jednak to oni schodzą do szatni z korzystnym rezultatem. Chorwacja będzie musiała otworzyć się po przerwie.

JPN - CRO (1:0) - Arbiter dolicza dwie minuty do pierwszej odsłony gry.

JPN - CRO (1:0) - Po dośrodkowaniu i zamieszaniu w polu karny, Maeda dopadł do futbolówki i wpakował ją do siatki.

JPN - CRO (1:0) - MAEDA! JAPONIA NA PROWADZENIU!

JPN - CRO (0:0) - Kamada był bliski wpakowania piłki do siatki, jednak futbolówka poszybowała ponad poprzeczką.

JPN - CRO (0:0) - Kamada kończy kontratak Japonii, niecelnie zagrywając w pole karne.

JPN - CRO (0:0) - Chorwaci zdecydowanie przejęli inicjatywę gry. Japończycy w defensywie.

JPN - CRO (0:0) - Trwa oblężenie japońskiego pola karnego! Azjaci, jak na razie, skutecznie oddalają zagrożenie.

JPN - CRO (0:0) - Bruno Petkovic znalazł się w korzystnej sytuacji w polu karnym Japonii, jednak skończył akcję nieudanym podaniem.

JPN - CRO (0:0) - Gramy! Chorwacja buduje atak od tyłu.

JPN - CRO (0:0) - Faulowany Gvardiol nie podnosi się z murawy, mamy przerwę w grze.

JPN - CRO (0:0) - Chorwaci w ataku pozycyjnym.

JPN - CRO (0:0) - Strzał Yuto Nagatomo zablokowany.

JPN - CRO (0:0) - Żaden z Japończyków nie zdołał zamknąć dośrodkowania w pole karne Chorwatów. Dominik Livakovic rozpocznie z piątego metra.

JPN - CRO (0:0) - Perisic wykorzystał błąd Tomiyasu i ruszył na bramkę Japonii, jednak Shuichi Gonda wygrał pojedynek z Chorwatem.

JPN - CRO (0:0) - Chorwaci uspokoili nieco grę po burzliwym początku. Gracze Zlatko Dalicia rozgrywają piłkę w środkowej strefie.

JPN - CRO (0:0) - Shogo Taniguchi stanął przed szansą wyprowadzenia Japonii na prowadzenie, jednak niecelnie uderzył głową z bliskiej odległości.

JPN - CRO (0:0) - Rozbrzmiał pierwszy gwizdek! Zaczynają Chorwaci.

Obie ekipy już na boisku, czas na hymny!

Arbitrem tego spotkania będzie Amerykanin - Ismail Elfath.

Chorwacja: Livakovic - Juranovic, Lovren, Gvardiol, Barisic - Brozovic - Kovacic, Modric - Kramaric, Petkovic, Perisic

Japonia: Gonda - Tomiyasu, Yoshida, Taniguchi - Ito, Endo, Morita, Nagatomo - Doan, Maeda, Kamada

Za niespełna pół godziny piłkarze Japonii oraz Chorwacji zameldują się na murawie. Czas przedstawić wyjściowe jedenastki obu drużyn!