Podnoszenie ciężarów - MŚ: Sukcharoen pierwszą mistrzynią
youtube

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 06.12.2022, 08:42

W poniedziałek w dalekiej Bogocie rozpoczęły się mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów. Pierwszego dnia rywalizacji na pomoście stanęły panie, a pierwszą mistrzynią kolumbijskiego czempionatu została Thunya Sukcharoen z Tajlandii.

Choć prób na podeście w poniedziałkowy dzień było sporo (startowały także grupy C i D innych kategorii), to pierwsze medale zostały rozdane tylko w kategorii do 45 kg kobiet. Po rwaniu na prowadzeniu znajdowały się dwie Tajki - Thunya Sukcharoen z wynikiem 82 kg oraz Chayuttra Pramongkhol, która osiągnęła dwa 78 kg. Ku uciesze gospodarzy na półmetku rywalizacji na podium znajdowała się Kolumbijka Manuela Berrio Zuluaga, która do drugiego miejsca traciła zaledwie kilogram. W podrzucie zawodniczka z Ameryki Południowej osiągnęła 93 kilogramy i stało się jasne, że o złoto w dwuboju czeka nas „siostrzany” pojedynek. Ostatecznie w ogólnej klasyfikacji złoty medal zdobyła Sukcharoen, która jednak nie podrzuciła najwięcej – Pramongkhol zaliczyła sztangę ważącą 102 kg, natomiast młodsza z Tajek dwa kilogramy mniej. Przewaga po rwaniu pozwoliła jej mimo to zostać pierwszą na kolumbijskich mistrzostwach mistrzynią świata.