NBA: porażka Suns z Mavericks
Erik Drost

• Data publikacji: 06.12.2022, 10:12

Dzisiaj rozegrano osiem kolejnych spotkań ligi NBA. Do niespodzianki doszło w Dallas, gdzie Mavericks wygrali 130:111 z Phoenix Suns. Houston Rockets po dwóch dogrywkach pokonali Philadelphia 76ers.

Dallas Mavericks - Phoenix Suns

Phoenix Suns jako lider Konferencji Zachodniej byli faworytem spotkania z Dallas Mavericks, czyli zespołem walczącym o miejsce w czołowej ósemce tabeli. Gospodarze pokazali od samego początku, że są w stanie pokonać wyżej notowanego rywala. Od wyniku 11:11 zaliczyli serię 22:4. W drugiej kwarcie Mavs utrzymywali ponad 20 punktów przewagi i do przerwy wygrywali aż 67:41. W drugiej połowie nie doszło do odwrócenia losów meczu przez Suns. Zapas ekipy z Dallas ciągle był bezpieczny. Mecz zakończył się wynikiem 130:111 i drugą porażką lidera w trzech ostatnich spotkaniach. Najskuteczniejszym koszykarzem meczu był Luka Doncić, który zdobył 33 punkty.

Houston Rockets - Philadelphia 76ers

Houston Rockets walczą o opuszczenie dolnej części tabeli Konferencji Zachodniej. W trzech ostatnich meczach triumfowali po raz drugi, dzisiaj z Philadelphia 76ers. Siódma ekipa na Wschodzie przegrała trzecie kolejne spotkanie. Przez całe bardzo wyrównane starcie żadna z drużyn nie zdobyła dwucyfrowej przewagi. Rywalizacja rozstrzygnęła się dopiero po dwóch dogrywkach. Rockets wygrali 132:123, a Sixers nie pomogło 39 punktów rzuconych przez Joela Embiida.

Komplet wyników minionej nocy:

Charlotte Hornets - Los Angeles Clippers 117:119 (26:28, 28:35, 36:21, 27:35)
Kelly Oubre Jr. 28 pkt/7 zb/2 as - Paul George 19 pkt/3 zb/7 as
Orlando Magic - Milwaukee Bucks 102:109 (21:30, 24:26, 27:32, 30:21)
Paolo Banchero 20 pkt/12 zb/7 as - Giannis Antetokounmpo 34 pkt/13 zb/5 as
Atlanta Hawks - Oklahoma City Thunder 114:121 (29:27, 30:27, 29:30, 26:37)
Trae Young 23 pkt/3 zb/10 as - Shai Gilgeous-Alexander 35 pkt/6 zb/5 as
Toronto Raptors - Boston Celtics 110:116 (25:27, 37:29, 18:35, 30:25)
Pascal Siakam 29 pkt/8 zb/7 as - Jayson Tatum 31 pkt/12 zb/3 as
Houston Rockets - Philadelphia 76ers 132:123 (27:30, 29:25, 34:29, 18:24, 24:15) po dwóch dogrywkach