Tauron 1. Liga: hity dla Norwida i Visły, a Gwardia umacnia się na czele (podsumowanie)
Biuro Prasowe Gwardii Wrocław

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 06.12.2022, 19:37

W obfitej w emocje 12. kolejce Tauron 1. Ligi Chemeko-System Gwardia Wrocław umocniła się na prowadzeniu w rozgrywkach. Hitowe spotkania wygrały drużyny BKS-u Visły Proline Bydgoszcz oraz Exact Systems Norwida Częstochowa.

BKS Visła Proline Bydgoszcz - Mickiewicz Kluczbork 3:1 (25:23, 25:21, 20:25, 25:21)

Kolejkę zainaugurowało spotkanie w Bydgoszczy, gdzie miejscowa BKS Visła mierzyła się z Mickiewiczem Kluczbork. Choć dwa pierwsze sety padły łupem bydgoszczan to obie te partie przyniosły sporo emocji. Ostatecznie jednak tercet w postaci Damiana Wierzbickiego, Pawła Cieślika oraz Piotra Śliwki. W kolejnej partii do głosu doszli goście z Mateuszem Lindą na czele i dość pewnie pokonali gospodarzy. Zabrakło mu jednak wsparcia pozostałych kolegów i ostatecznie spotkanie zakończyło się w czterech setach.

MKS Avia Świdnik - Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 (27:25, 26:24, 12:25, 22:25, 12:15)

Zwrot akcji miał miejsce w Świdniku, gdzie MKS Avia podejmowała Exact Systems Norwida Częstochowa. Po dwóch pierwszych setach, które świdniczanie wygrali "na przewagi". W trzeciej partii gospodarze totalnie się pogubili, a to bez skrupułów wykorzystali przyjezdni. Siatkarze częstochowskiej ekipy rozpędzeni odwrócili losy spotkania i finalnie wygrali po tie-breaku.

Chemeko-System Gwardia Wrocław - MKST Astra Nowa Sól 3:0 (25:20, 26:24, 25:22)

Gwardziści musieli się nieco napracować, ale finalnie pokolani MKST Astrę Nową Sól. Pełna relacja z tego spotkania dostępna jest na naszym portalu.

PSG KPS Siedlce - AZS AGH Kraków 2:3 (23:25, 25:23, 25:22, 18:25, 15:17)

Legia Warszawa - Krispol Września 0:3 (20:25, 23:25, 22:25)

Lechia Tomaszów Mazowiecki - SMS PZPS Spała 3:1 (25:22, 25:13, 23:25, 25:15)

MKS Będzin - Olimpia Sulęcin 3:1 (25:22, 25:27, 26:24, 25:17)

BAS Białystok - SPS Chrobry Głogów 3:0 (26:24, 25:19, 25:17)