NHL: niespodziewane zwycięstwo Anaheim Ducks

• Data publikacji: 07.12.2022, 09:58

Dzisiaj rozegrano dziewięć spotkań ligi NHL. Jedno z nich zakończyło się dogrywką. Anaheim Ducks niespodziewanie wygrali 3:2 z Carolina Hurricanes.

Faworyt meczu Anaheim Ducks z Carolina Hurricanes był zdecydowany. Goście wygrali cztery poprzednie spotkania i zajmowali czwarte miejsce w Konferencji Wschodniej. Ducks zaś liczyli na przełamanie po serii sześciu porażek. Ekipa z Anaheim zamyka tabelę Konferencji Zachodniej. Pierwsza tercja napawała optymizmem dla drużyny gospodarzy, gdyż prowadzili 2:1. W drugiej tercji wyrównał Sebastian Aho, ale kilkadziesiąt sekund później na 3:2 trafił Brett Leason. Hurricanes znowu musieli gonić wynik i po golu Jordana Staala było 3:3. Trzecia odsłona nie przyniosła kolejnych trafień, więc doszło do dogrywki. W niej Ryan Strome zamknął mecz precyzyjnym strzałem, zapewniając Ducks siódme zwycięstwo w sezonie, z czego szóste po dogrywce.

Na pozycji lidera na Wschodzie umocnili się New Jersey Devils, którzy pewnie wygrali 3:0 z Chicago Blackhawks. Wczoraj Boston Bruins w hicie zanotowali porażkę do dogrywce z Vegas Golden Knights. Do czołówki zbliżają się Toronto Maple Leafs, którzy triumfowali 4:0 w starciu z Dallas Stars. Porażkę zanotował trzeci zespół Konferencji Zachodniej. Seattle Kraken przegrali 2:4 z Montreal Canadiens.

New Jersey Devils - Chicago Blackhawks 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Ottawa Senators - Los Angeles Kings 2:5 (1:4, 0:1, 1:0)
Pittsburgh Penguins - Columbus Blue Jackets 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Tampa Bay Lightning - Detroit Red Wings 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)
New York Islanders - St. Louis Blues 4:7 (1:1, 0:2, 3:4)
Winnipeg Jets - Florida Panthers 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Dallas Stars - Toronto Maple Leafs 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Anaheim Ducks - Carolina Hurricanes 4:3 (2:1, 1:2, 0:0, 1:0)
Seattle Kraken - Montreal Canadiens 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)