PlusLiga: zacięty bój w Olsztynie!
Biuro prasowe Indykpol AZS Olsztyn

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 07.12.2022, 18:34

Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Indykpol Olsztyn może świętować zwycięstwo nad PGE Skrą Bełchatów. Wygrana ta przesuwa ich na dziewiąte miejsce w tabeli i daje nadzieje na awans do ćwierćfinałów.

Oba zespoły podobnie radzą sobie w bieżącym sezonie, a w tabeli dzielą je jedynie cztery punkty. Skra posiada jednak dużo większe doświadczenie i ma w swoim składzie takie nazwiska jak Atanasijevic, Bieniek czy Kłos, z tego względu to właśnie bełchatowianie typowani byli na zwycięzców tego spotkania.

Skra Bełchatów rozpoczęła mecz od zdominowania przeciwnika i zbudowania sobie bezpiecznej pięciopunktowej przewagi. Siatkarze Indykpola nie dawali za wygraną i ku uciesze kibiców, licznie zgromadzonych na hali w Olsztynie odrobili straty, fundując tym samym emocjonującą końcówkę. Ostatnie punkty należały jednak do faworytów, a dzięki błędom olsztynian, Skra mogła się cieszyć ze zwycięstwa w pierwszym secie z wynikiem 22:25.

Druga partia już od pierwszego gwizdka należała do gospodarzy. Olsztynianie nie oddali prowadzenia nawet na moment. W ataku znakomicie spisywał się Karol Butryn. Ostatecznie Indykpol wygrał seta z aż 10 punktami w zapasie, dzięki czemu wyrównał stan meczu.

Trzecia odsłona ponownie mogła przynieść oglądającym wiele emocji. Obie drużyny grały bardzo równo, raz na prowadzenie wysuwała się Skra raz Indykpol. Losy tej partii rozstrzygnęły się dopiero po grze na przewagi. Przy stanie 25:25 dwa filary ataku drużyny z Bełchatowa, czyli Atanasijevic i Kooy popełnili błędy, dzięki czemu to olsztynianie wyszli na prowadzenie.

Czwarty set również był bardzo zacięty. Początkowo na prowadzeniu byli olsztynianie, jednak w połowie seta to Bełchatów zaczął dyktować warunki. Losy spotkania ponownie rozwiązały się dopiero w końcówce , gdy od stanu 22:22 na nieznaczne prowadzenie zaczął wysuwać się Olsztyn. Set skończył się po grze na przewagi, a zwycięstwo dał gospodarzom atak Bartłomieja Lipińskiego. MVP meczu został Robbert Andringa.

Indykpol AZS Olsztyn - Skra Bełchatów 3:1 22:25, 25:15, 27:25, 27:25)