EBL: Arka wygrała w zaległym spotkaniu
Andrzej Romański/PLK

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 07.12.2022, 20:15

W zaległym spotkaniu 3. kolejki Energa Basket Ligi Arka Gdynia pokonała na wyjeździe MKS Dąbrowę Górniczą 91:86.

Na środę zaplanowano tylko jedno spotkanie Energa Basket Ligi. W zaległym spotkaniu 3. kolejki MKS Dąbrowa Górnicza podejmował Arkę Gdynia. Był to mecz dolnych rejonów tabeli, ale w przypadku obu drużyn zwycięstwo mogło poskutkować awansem aż na 9. miejsce. Do tej pory nieco lepiej spisywali się zawodnicy z Trójmiasta, którzy zgromadzili 13 punktów, a więc o jeden więcej od dzisiejszych rywali.

Pomimo, że to goście byli stawiani w roli faworyta to mecz lepiej rozpoczęli gracze MKS-u. Pierwsze minuty były ich wyraźną dominacją, bowiem gospodarze notowali wówczas serię 10:2. Niestety dla miejscowych kibiców sytuacja dość szybko zaczęła się odwracać. Gdynianie stopniowo odrabiali straty i zdołali objąć prowadzenie jeszcze przed końcem pierwszej kwarty. Przyjezdni zakończyli tę część gry serią 7:2 i prowadzili 22:18. Po krótkiej przerwie gospodarze znów zaczęli sprawiać nieco lepsze wrażenie i toczyli wyrównaną walkę z rywalami. Ponownie jednak nie trwało to długo. Goście zaczęli przeważać i ich przewaga w szczytowym momencie wyniosła 15 punktów. Ostatecznie przed zmianą stron wynik wynosił 49:37.

Trzecia kwarta ponownie przyniosła wyrównaną grę obu zespołów. Jednak i w tym przypadku impas został przełamany. Tym razem lepiej prezentowali się gospodarze. Zawodnicy MKS-u w tej części gry trafiali blisko 70% rzutów z gry. Rywale rzucali ze skutcznością zaledwie 31%. Nie mogło nie odbić się to na wyniku spotkania. Miejscowi w pewnym momencie zdołali zrównać się z rywalami, ale przed startem ostatecznej rozgrywki minimalnie przegrywali 69:67. Drużyna gości zdołała się jednak podnieść po fatalnej trzeciej kwarcie i stopniowo odbudowywała swoją przewagę w ostatniej partii. Po kilku skutecznych akcjach ich przewaga wynosiła 9 punktów. Nie był to jednak koniec emocji, bowiem gospodarze nie składali broni. MKS doskoczył do rywali na odległość jednego punktu i długo walczył o zwycięstwo, ale końcowo musiał jednak uznać wyższość rywali.

Arka Gdynia ostatecznie pokonała MKS Dąbrowę Górniczą 91:86 po bardzo ciekawym spotkaniu. Gdynianie dzięki wygranej awansowali na 9. miejsce w tabeli i zrównali się punktami z zajmującą 8. pozycję Spójnią Stargard. Natomiast MKS pomimo przegranej przesunął się na 11. miejsce w zestawieniu Energa Basket Ligi.

MKS Dąbrowa Górnicza - Arka Gdynia 86:91 (18:22, 19:27, 30:20, 19:22)

MKS: Chealey 22, Bluiett 15, Krampelj 14, Verge Jr. 11, Drame 10, Kucharek 7, Mokros 7

Arka: Florence 25, Bogucki 20, Wilczek 12, Wołoszyn 11, Hrycaniuk 8, Wade 5, Harris 4, Music 4