Euroliga Kobiet: zwycięstwo BC Polkowice po meczu pełnym zwrotów akcji
Dawid Lis

• Data publikacji: 07.12.2022, 20:52

Koszykarki BC Polkowice odniosły czwarte zwycięstwo w tym sezonie rozgrywek Euroligi. W bardzo ważnym meczu wygrały u siebie 76:73 z Walencją.

Euroliga kobiet różni się od męskiej tym, że występuje tutaj przerwa na mecze reprezentacyjne. Ta ostatnia trwała ponad pół miesiąca. BC Polkowice wróciło do rozgrywek meczem we własnej hali z Walencją. Przypomnijmy, że polski zespół sensacyjnie dobrze rozpoczął sezon, odnosząc niespodziewane zwycięstwa. Przed dzisiejszym starciem miał bilans 3-1, gdyż przegrał jedynie z Virtusem Bolonia. Równie dobrze radziły sobie koszykarki z Walencji, które również walczyły o czwarte zwycięstwo. Patrząc na tabelę grupy A, był to hit tej serii zmagań.

Na początku meczu BC Polkowice zanotowało serię 9:0 od wyniku 5:5 i jako pierwsze zdobyło przewagę. W siódmej minucie było nawet 20:9 dla gospodyń, które po raz kolejny pokazały, że gra na poziomie Euroligi bardzo im odpowiada. Do końca pierwszej kwarty zespół gości zmniejszył różnicę do 18:24. W drugiej odsłonie mistrzynie naszego kraju ponownie odskoczyły na dwucyfrową przewagą i z taką schodziły na przerwę - 44:33.

W połowie trzeciej kwarty różnicę wynosiła nawet 15 punktów. Jednak pod koniec tej części Walencja zaczęła grać lepiej i jej strata się zmniejszyła. Po trzydziestu minutach było 61:54, więc sprawa zwycięstwa nie była rozstrzygnięta. Zespół z Polkowic musiał utrzymać koncentrację do samego końca. Czwarta kwarta rozpoczęła się od siedmiu punktów zdobytych przez hiszpańską ekipę i mieliśmy remis. Na pięć minut przed końcem Walencja wyszła na prowadzenie. Przy wyniku 65:71 drużyna gospodarzy odpowiedziała dwoma rzutami za trzy punkty. Walencja zatrzymała się z wynikiem przez trzy minuty, więc Polkowice objęło prowadzenie 75:71. W końcówce gospodynie utrzymały nerwy na wodzy - zaliczyły przechwyt oraz zbiórkę w ataku. Ostatecznie drużyna z Polski wygrała 76:73. Najlepszą zawodniczką meczu została Stephanie Mavunga, która zdobyła 18 punktów i miała 13 zbiórek.

BC Polkowice - Walencja 76:73 (24:18, 20:15, 17:21, 15:19)