EHF Liga Mistrzów: kolejne punkty dla Kielc
Magdalena Pluszewska/PGNiG Superliga

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 07.12.2022, 20:24

Łomża Vive Kielce zdobywa kolejne punkty w tegorocznej Lidze Mistrzów. Mistrzowie Polski w dobrym stylu pokonali węgierski Pick Szeged 31:28.

Kielczanie wychodzili na boisko jako zdecydowani faworyci spotkania. W tabeli grupy B znajdują się na drugiej pozycji, tracąc jedynie punkt do prowadzącej Barcelony. Szeged w bieżącym sezonie radzi sobie nieco gorzej, nie zmienia to jednak faktu, że jest bardzo niebezpieczną drużyną.

Mecz rozpoczęli kielczanie, gdy po udanej akcji bramkę zdobył kołowy Nicolas Tournat. Łomża grała bardzo szybko i pewnie, dzięki czemu już po pierwszych kilku minutach miała trzybramkowe prowadzenie nad rywalem. Już od początku meczu swoją obecność w kieleckiej bramce zaznaczył Andreas Wolf, popisując się bardzo efektownymi interwencjami. W ostatnich minutach pierwszej połowy kontuzjowany został kielecki rozgrywający, młody Hakur Thrastarson. Po tym wydarzeniu gra kielczan straciła na jakości, na co przerwą techniczną zareagował trener Dujszebajew. Szeged zdołał wyrównać wynik, lecz po chwili Kielce wróciły do dobrej gry i odzyskały trzybramkowe prowadzenie przed końcem pierwszej połowy spotkania.

Kolejne minuty meczu były bardzo wyrównane. Drużyny grały bramka za bramkę, lecz kielczanie cały czas utrzymywali zdobyte wcześniej prowadzenie. Bardzo dobry występ dał Arkadiusz Moryto, zdobywając bramki nie tylko z rzutów karnych, ale i z gry kontrą. Ostatecznie mecz skończył się wygraną podopiecznych Dujszebajewa, z trzybramkowym prowadzeniem. Autorem bramki w ostatnich sekundach rywalizacji był Artsem Karalek. Kolejne spotkanie Łomża Kielce rozegra ze słoweńskim RK Celje już 15 grudnia.

Pick Szeged - Łomża Industria Kielce 28:31 ( 13:16)

Łomża Industria Kielce: Moryto 8, Nahi 5, Tournat 5, Karacic 3, Sicko 2, Karalek 2, Thrastarson 2, Dujshebaev D 2, Remili 2, Stenmalm, Wiaderny , Gebala, Kornecki, Sanchez-Migallon, Dujshebaev A, Wolff

Pick Szeged: Bombac 6, Soares 5, Garciandia 4, Blonz 3, Banhidi 3, Gaber 2, Bodo 2, Sostaric 1, Frimmel 1, Szita 1,  Alilovic, Krivokapic, Rosta, Mackovsek, Radivojevic