NHL: pięć bramek Thompsona
Freedomwalker [CC BY-SA 3.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 08.12.2022, 09:28

Autorem rzadkiego wyczynu w spotkaniu Buffalo Sabres z Columbus Blue Jackets został Tage Thompson, który strzelił dla swojej ekipy pięć goli, a swój wyczyn podlał jeszcze asystą.

Kibice z Columbus niestety nie zaliczą ostatniego meczu do udanych, bo ich hokeiści w pierwszej tercji dali popis bezradności. Mecz praktycznie rozstrzygnął się do 20 minutach gry, bo już wtedy Sabres prowadzili 6:0, a czterokrotnie golkipera gości pokonywał Tage Thompson. Tylko jeden zawodnik dotychczas w historii ligi zdobył szybciej cztery gole, a Amerykanin w tej tercji dołożył jeszcze asystę. W kolejnych odsłonach gra się już wyrównała, Buffalo strzeliło w drugiej części gry jeszcze trzy trafienia (w tym jedno Thompsona), od dwucyfrowego wyniku nie udało się jednak dojść, kilka razy trafiły także Niebieskie Kurtki, ale wynik końcowy nie mógł być inny niż zwycięstwo gości.

Columbus Blue Jackets - Buffalo Sabres 4:9 (0:6, 2:3, 2:0).

Bolesnej porażki z New York Rangers doznało Las Vegas Golden Knights. W pierwszej tercji pomimo zdecydowanej przewagi nowojorczyków Złotym Rycerzom "udało się" stracić tylko jedną bramkę, tę stratę udało się przy dobrzej grze odrobić w kolejnych dwudziestu minutach gry. Do powtórki z pierwszej części gry doszło w trzeciej, gdy znowu gospodarze nie istnieli na lodzie, tutaj jednak już Thompsonowi nie udało się uchronić swojego zespołu przed stratami i czterokrotnie musiał wyciągać krążek z siatki.

Las Vegas Golden Knights - New York Rangers 1:5 (0:1, 1:0, 0:4).

Wespół z New Jersey w tabeli całej ligi prowadzi Boston Bruins, którego tym razem ofiarą padło Colorado Avalanche. Zeszłoroczni mistrzowie nie mieli argumentów wobec świetnie grających w tym sezonie bostończyków i przegrali na własnej tafli 0:4. Dwa gole dla zwycięzców zdobył Taylor Hall.

Colorado Avalanche - Boston Bruins 0:4 (0:0, 0:2, 0:2).