EBL: seria zwycięstw Kinga przerwana przez Start

• Data publikacji: 08.12.2022, 19:30

Polski Cukier Start Lublin wygrał 75:69 z Kingiem Szczecin w meczu 11. kolejki Energa Basket Ligi. Tym samy przerwał swoją serię porażek oraz zwycięstw rywali.

Zdecydowanym faworytem meczu w Hali Globus był King Szczecin, co czym świadczyła ostatnia forma obydwu drużyn. Podopieczni Arkadiusza Miłoszewskiego odnieśli cztery kolejne zwycięstwa i z bilansem 7-3 zajmowali piąte miejsce w tabeli. W odmiennej sytuacji są koszykarze Startu Lublin, którzy przegrali pięć ostatnich spotkań ligowych i spadli na 12. pozycję.

Gospodarze musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Klawsa Cawarsa, ale do zespołu z Lublina dołączył Troy Barnies. Start dzięki świetnej skuteczności w rzutach za trzy punkty prowadził po pięciu minutach 16:9. Koszykarze Kinga zmniejszyli różnicę pod koniec kwarty, po której przegrywali 23:25.

W drugiej kwarcie Start ponownie zdobył przewagę. Gospodarze znowu byli skuteczni z dystansu, a pomógł także faul nie sportowy na Scocchie Smithie. W połowie drugiej odsłony było 40:27 dla drużyny z Lublina. King odpowiedział serią 13:0 i tym samym wyrównał. Pierwsza połowa zakończyła się trójką Clevelanda Melvina i wynikiem 43:40.

Na początku drugiej połowy przez dwie minuty nie zostały zdobyte żadne punkty. Złą serię rzutami za trzy punkty przerwali Cleveland Melvin i Sherron Dorsey-Walker. W połowie trzeciej kwarty gospodarze ponownie mieli dwucyfrową przewagę. Po trzydziestu minutach zespół Artura Gronka wygrywał 60:53.

Sprawa końcowego rozstrzygnięta nie była zamknięta. Na dwie minuty przed końcem czwartej kwarty na tablicy widniał wynik 67:67 po trójce Tony'ego Meiera. Start odpowiedział. Bardzo ważny rzut za trzy punkty na 73:69 trafił Troy Barnies. Lublinianie triumfowali 75:69.

Polski Cukier Start Lublin - King Szczecin 75:69 (25:23 , 18:17, 17:13, 15:16)

Lublin: Melvin 19, Dziemba 17, Młynarski 17, Dorsey-Smith 9, Smith 8, Barnies 5, Szymański, Pelczar

Szczecin: Fayne 15, Matczak 14, Brown 13, Meier 8, Borowski 6, Kostrzewski 5, Mazurczak 4, Cuthbertson 2, Eads III 2, Żmudzki