Buenos Aires 2018 - dzień 8. [zapis relacji LIVE]

  • Data publikacji: 14.10.2018, 10:30

Rozpoczynamy drugi tydzień zmagań na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires. Dziś emocji nie zabraknie. Będziemy śledzić poczynania młodych sportowych talentów. O medale powalczą lekkoatleci, pięcioboista i żeglarka. Kolejne starty zaliczą kolarze, a swoje ostatnie mecze rozegrają hokeistki i hokeiści. Zapraszamy na naszą relację!

 

PROGRAM DNIA              STARTY POLAKÓW

Relacja na żywo

Czas zakończyć nasz dzisiejszy niedzielny live. Dziękujemy, ze znów byliście z nami! Choć jutro powszechnie znienawidzony poniedziałek, postaramy się osłodzić go Wam kolejną relacją pełną sportowych emocji! YOG wciąż trwają - bądźcie na bieżąco!

Skoki do wody - Dzisiejszy finał był wyjątkowo przewrotny! Ostatni skok decyduje o tym, że złoty medal powędruje nie w brytyjskie, lecz kolumbijskie ręce. Daniel Restrepo Garcia z nota 576.05 zdobywa najcenniejsze trofeum dzisiejszego wieczoru! Za nim plasuje się Anthony Harding i Ruslan Ternowoi! Skok Liana zamyka zaś dzisiejszą rywalizację w skokach do wody.

Lekkoatletyka - Relację ze stadionu lekkoatletycznego kończymy podsumowaniem ze skoku wzwyż. Wygrywa po fenomenalnej walce Long Chen z wynikiem 2,22m! Ze srebrem zakończył swój udział Oscar Miers z tym samym wynikiem, a na najniższym stopniu podium stanie Olek Doroshchuk.

Lekkoatletyka W biegu na 400 metrów wygrywa Barbora Malikova. Za nią uplasowały się Marie Scheppan i Niddy Mingilishi. Kinga Gacka zajęła 18. pozycję.

Skoki do wody - Wspaniały skok Liana pozwala mu przesunąć się w klasyfikacji o jedno "oczko" do góry. Pierwsza trójka pozostaje niezmieniona po kolejnej turze skoków, lecz Matthew Carter może przypuścić skuteczny atak na pozycję medalową. Przed nami ostatnia seria finału!

Skoki do wody - Anthony Harding, Daniel Garcia Restrepo i Ruslan Ternowoi to pierwsza trójka po trzech turach skoków! Ciężko będzie zagrozić Brytyjczykowi, który pewnie skacze po złoto, lecz walka o srebro zapowiada się emocjonująco!

Rugby 7 - Za nami drugi dzień rozgrywek grupowych w rugby. Na turnieju dziewcząt niepokonane są Nowozelandki, które zapewniły sobie już prawo gry w finale. Po jednej porażce mają na swym koncie Francuzki i Kanadyjki. Mecz pomiędzy tymi drużynami wyłoni jutro drugie finalistki. W turnieju chłopców świetnie spisują się gospodarze. Argentyńczycy z kompletem zwycięstw mają już pewny awans do finału. O tym kto będzie ich przeciwnikiem w walce o olimpijskie złoto, zadecyduje jutrzejszy mecz pomiędzy Francją i Japonią.

Skoki do wody - Kolejny świetny skok w wykonaniu Brytyjczyka! Harding wykonywał swój najtrudniejszy skok 2 1/2 salta Auerbacha z półtorej śruby i nie popełnił błędu, wchodząc do wody z minimalnym rozpryskiem. Lian zaś pokazuje wspaniały come back po zepsutym pierwszym skoku, lecz wciąż zajmuje ostatnie miejsce.

Lekkoatletyka - Kinga Gacka dobiegła na czwartej pozycji. Polka dobrze rozpoczęła bieg, jednak zabrakło tchu na końcówce i dobiegła z czasem 58,27s. Czekamy na zsumowanie wyników.

Lekkoatletyka - W skoku o tyczce bezkonkurencyjna okazała się Niemka Leni Wildgrube, która w drugim podejściu przeskoczyła 4,17m! Druga była Emma Brentel, a trzecia Krystina Kantsavenka. Obie ukończyły zmagania na wysokości 3,97m.

Skoki do wody - Junjie Lian psuje swój skok! Chińczyk nieomal spada z trampoliny i po niedokręconej śrubie uderza brzuchem w taflę wody, przez co dostaje zero punktów! Bez faworyta wynik tego konkursu jest całkowicie otwarty. Aktualnie na prowadzeniu Anthony Harding.

Skoki do wody - Zaczynamy drugi dzień rywalizacji w skokach do wody! Dziś panowie sprawdzą, który z nich jest najlepszy na trampolinie 3 m. Jako pierwszy skok oddał Jack Matthews z USA.

Lekkoatletyka - Medale w rzucie dyskiem rozdane! Najlepsza okazała się Kubanka Melanie Del Pilar Matheus Morejon. Za jej plecami uplasowały się kolejno Rosjanka Violetta Ignatyeva oraz Turczynka Ozlem Becerek.

Pięciobój nowoczesny - Mamy wiadomość od trenera naszej reprezentacji juniorskiej, Tomasza Cygańskiego. Według jego słów Kamil Kasperczak na trasie biegu skręcił staw skokowy, a mimo to walczył o dziesiątkę, co mu się udało. Tym większe brawa dla naszego młodego zawodnika!

Lekkoatletyka- Rozstrzygnięty został bieg na 400 metrów chłopców. Ze złotego medalu ciszy się Luis Aviles Ferreiro. Srebro powędrowało do Kennediego Luchembe, a brąz do Nicholasa Rameya. W tej konkurencji zobaczymy za kilkanaście minut Kingę Gackę.

Pięciobój nowoczesny - Ahmed El Gendy ze złotym medalem - Egipcjanin w kombinacji potwierdził swoją pozycję w stawce juniorów i kończy rywalizację indywidualną na igrzyskach w Buenos Aires na najwyższym stopniu podium. Srebro dla Gromadskiego, a brąz dla Francuza Ugo Fleurota. Kamil Kasperczak finiszuje na bardzo dobrym, dziewiątym miejscu.

Lekkoatletyka - W końcu organizatorzy ogłosili oficjalne wyniki biegu na 800 metrów kobiet. Alicja Stój zajęła po dwóch etapach jedenaste miejsce. Pierwsza trójka to: Keely Small, Athing Mu oraz Hirut Meshesha.

Pięciobój nowoczesny - Ruszamy z finałową konkurencją zmagań chłopców - biegiem połączonym ze strzelaniem. Kamil Kasperczak wystartuje z dziewiątej pozycji ze stratą 61 sekund do prowadzącego Ahmeda El Gendy'ego. Egipcjanin ma 11 sekund przewagi nad Rosjaninem Jegorem Gromadskim i 29 nad Ukraińcem Jewhenem Ziborowem.

Lekkoatletyka - Teraz czas na dekorację zawodników rzutu dyskiem! Przypomnijmy, że Polak - Gracjan Kozak - poprawił swój rekord życiowy.

Kolarstwo - W drugim dniu Polacy spadają w klasyfikacji kombinacji. Marta Jaskulska i Wiktoria Kierat są na piątym miejscu, a Piotr Kryński i Damian Papierski zajmują siódmą pozycję. Prowadzą duety z Kazachstanu.

Lekkoatletyka - Rozstrzygnięcia w skoku w dal dziewcząt - wygrywa Maite Beernaerte, srebro dla Klaudii Endresz, a brąz przypadł Ingebordze Greunwald.

Kolarstwo - Niestety, Polacy bez punktów w wyścigu ze startu wspólnego. Piotr Kryński zajął 32. miejsce, a Damian Papierski był 33. Wygrał Gleb Brussenskij z Kazachstanu i to Kazachowie powiększają swoją przewagę w klasyfikacji kombinacji.

Lekkoatletyka - Alicja Stój dobiega na trzecim miejscu z czasem 2:11,52! Czekamy na jeszcze jeden bieg i wtedy przekonamy się, które miejsce zajmie Polka.

Pięciobój nowoczesny - Kamil Kasperczak dzięki zarobionym pięciu punktom awansował na dziewiąte miejsce. Na prowadzeniu Egipcjanin Ahmed El Gendy, za nim Rosjanin Jegor Gromadskij i Ukrainiec Jewhen Ziborow.

Lekkoatletyka - czas na bieg na 800 metrów, a tam Alicja Stój! Trzymajmy kciuki!

Lekkoatletyka - Gracjan Kozak zajął w konkursie rzutu dyskiem trzecie miejsce, uzyskując łącznie 114,92 metrów (dwie fazy). Srebro zdobył Jorge Contreras, a złoto Connor Bell.

Pięciobój nowoczesny - Rozszalał się Kamil Kasperczak - pięć wygranych walk w turnieju bonusowym na tym poziomie zdarza się niezwykle rzadko. Dopiero trzeci w rundzie wstępnej Ukrainiec Jewhen Ziborow zatrzymał naszego reprezentanta.

Lekkoatletyka- W biegu na 100 metrów przez płotki wygrała Amerykanka Grace Stark i to ona zdobywa złoto. Drugie miejsce zajęła Ackera Nugent, a trzecie Sophie White. Jednak po zliczeniu czasów z pierwszej i drugiej fazy, srebro należy do trzeciej zawodniczki biegu, a brąz dla drugiej!

Lekkoatletyka - Gracjan Kozak w trzecim podejściu nie poprawił swojego wyniku, jednak wciąż jest na drugim miejscu za Bellem. Nowozelandczyk jest poza zasięgiem stawki mimo, że jak dotąd ma tylko jedną ważną próbę.

Lekkoatletyka - Monika Romaszko w biegu eliminacyjnym na 100 metrów przez płotki zajęła siódme miejsce z czasem 14.14s. Pierwsza Patron Noguera pobiła swój rekord życiowy, uzyskując 13,48. O ile pozostałe biegaczki będą miały gorsze czasy, to awansuje ona do finału A.

Lekkoatletyka - W drugiej próbie Polak poprawił swój rekord życiowy, uzyskując 59,52m.

Lekkoatletyka - Kozak po pierwszej kolejce zajmuje czwartą pozycję. Pierwszy jest Connor Bell z doskonałym wynikiem 66,24m.

Pięciobój nowoczesny - Czas na bonusową rundę szermierki. Kamil Kasperczak w rundzie wstępnej zajął ósme miejsce, także pojawi się na planszy nieco później.

Lekkoatletyka - Gracjan Kozak rzucił dysk na odległość 55,66m! Doskonały wynik Polaka w pierwszej próbie!

Lekkoatletyka - Rozpoczynamy dzisiejsze zmagania na stadionie! Już za kilka minut na starcie zobaczymy pierwszego Polaka - Gracjana Kozaka w rzucie dyskiem!

Kolarstwo - Na trasę wyścigu ze startu wspólnego ruszyli mężczyźni. Trzymamy kciuki za Piotra Kryńskiego i Damiana Papierskiego!

Kolarstwo - Zakończył się wyścig kobiet. Od rywalek uciekły Swietłana Pachsenko i Phoebe Young. Kazaszka w końcówce pokonała Nowozelandkę. Grupę pościgową z Polkami ze stratą 59 sekund przyprowadziła Austriaczka Laura Stigger, która jest mistrzynią świata juniorek. Wiktoria Kierat zajęła 9. miejsce, a Marta Jaskulska była 12.

Pięciobój nowoczesny - Konkurencję pływacką wygrywa Włoch Giorgio Malan z czasem 2:00,74. Tuż za nim do mety Ahmed El Gendy i Egipcjanin obejmuje prowadzenie w klasyfikacji łącznej. Kamil Kasperczak notuje spadek na dziesiątą pozycję.

Pięciobój nowoczesny - 2:09,51 - to wynik Kamila. Przed najszybszą serią daje mu to piąte miejsce, ale po wstępnej rundzie szermierki ma sporą przewagę nad kilkoma zawodnikami, którzy jeszcze muszą wskoczyć do wody.

Pięciobój nowoczesny - Najsłabsza seria już na mecie. Zwycięzca, Portugalczyk Eduardo Oliveira, uzyskał czas 2:13,06. Za chwilę z dystansem 200 m zmierzy się Kamil Kasperczak.

Żeglarstwo - Wśród chłopców złoto wywalczył Deury Corniel z Dominikany. Na drugim miejscu zostali sklasyfikowani Christian Tio (Filipiny) i Toni Vodisek (Słowenia).

Żeglarstwo - W rywalizacji dziewcząt mistrzynią została Włoszka Sofia Tomasoni. Srebro trafiło do Francuzki Poemy Newland i Hiszpanki Niny Font. Oliwia Hłobuczek zajęła 7. miejsce.

Pięciobój nowoczesny - Dzisiaj swoje zmagania zakończą chłopcy, a wśród nich Kamil Kasperczak. Za chwilę rozpoczniemy pływanie. Nasz reprezentant popłynie w drugiej serii na czwartym torze.

Hokej na trawie - Wspaniała końcówka ostatniego meczu w wykonaniu naszych laskarzy - przegrywali z Australijczykami już 0:4, ale wyrównali w samej końcówce i wygrali serię karnych zagrywek 2:1, zajmując piąte miejsce na igrzyskach. W turnieju dziewcząt z kolei Polki uplasowały się na siódmej pozycji, wygrywając z Namibijkami 3:1.

Żeglarstwo - Wyścigi medalowe już się zakończyły, ale nie ma jeszcze oficjalnych wyników.

Kolarstwo - Przed nami druga konkurencja kolarskiej kombinacji. Jest nią wyścig ze startu wspólnego. Najpierw na trasę wyruszą panie. Wśród nich są Wiktoria Kierat i Marta Jaskulska. Wczoraj polski duet w jeździe na czas zajął świetne drugie miejsce.

Żeglarstwo - Rozpoczęły się już wyścigi finałowe w kiteboardingu dziewcząt i chłopców. W rywalizacji dziewcząt reprezentuje nas Oliwia Hłobuczek.

Zapraszamy na relację live, która rozpocznie się po godzinie 15.