NHL: zwycięstwo Stars po dogrywce z Senators

• Data publikacji: 09.12.2022, 11:37

Dzisiaj rozegrano pięć kolejnych meczów ligi NHL. Najwięcej emocji było w Dallas, gdzie Stars po dogrywce wygrali 4:3 z Ottawa Senators.

Dallas Stars byli faworytami domowego meczu z Ottawa Senators. Trzecia drużyna Konferencji Zachodniej liczyła na przełamanie po dwóch porażkach, a przedostatni zespół na Wschodzie bardzo potrzebuje wygranych. Początek należał do Stars, a dokładnie do Miro Heiskanena, który zdobył bramki w szóstej i siódmej minucie. Goście z Ottawa wyrównali jeszcze w pierwszej części za sprawą Dericka Brassarda i Thomasa Chabota. W drugiej tercji nie było bramek i groźnych sytuacji. Senators wyszli na prowadzenie na początku trzeciej odsłony po golu Travisa Hamonica. Na pięć minut przed końcem na 3:3 trafił Nils Lundkwist. Doszło do dogrywki, w której na pół minuty przed zakończeniem zwycięskie trafienie dla Dallas w sytuacji sam na sam z bramkarzem zanotował Tyler Seguin.

W pozostałych meczach nie było większych niespodzianek. Zwycięskie zespoły zdobyły po pięć bramek. Po zwycięstwa sięgnęły: Tampa Bay Lightning, Toronto Maple Leafs, Florida Panthers i Winnipeg Jets.

Tampa Bay Lightning - Nashville Predators 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
Toronto Maple Leafs - Los Angeles Kings 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)
Florida Panthers - Detroit Red Wings 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)
St. Louis Blues - Winnipeg Jets 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Dallas Stars - Ottawa Senators 4:3 (2:2, 0:0, 1:1, 1:0)