Katar 2022: dzień 20. [ZAPIS LIVE]
AFL Architects/commons.wikimedia.com

• Dodał: Dawid Wolny
  • Data publikacji: 09.12.2022, 15:20

Do gry wkracza najlepsza ósemka katarskiego mundialu! Już dziś czekają nas pierwsze ćwierćfinałowe spotkania. O przepustkę do kolejnej rundy powalczą reprezentacje Brazylii, Chorwacji, Argentyny oraz Holandii. Pierwszy półfinalista zostanie wyłoniony spośród Canarinhos, a ekipy Zlatko Dalicia. Pierwszy gwizdek usłyszymy o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy na naszą relację na żywo!

CHORWACJA - BRAZYLIA 1:1

HOLANDIA - ARGENTYNA 2:2 (3:4 k.)

Relacja na żywo

Tym samym kończymy dzisiejszą relację i zapraszamy państwa na jutrzejsze emocje z kolejnymi ćwierćfinałami. Najpierw o 16:00 Maroko zmierzy się z Portugalią, a o 20:00 Francja zagra z Anglią. Dziękujemy i życzymy dobrej nocy.

Niesamowite emocje towarzyszyły obu dzisiejszym ćwierćfinałom. W obu do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, które wyłoniły półfinałową parę — Chorwacja vs Argentyna.

NED — ARG 2:2 (3:4) — LAUTARO MARTINEZ! Pewne uderzenie w lewy bok i Argentyna ma awans!

NED — ARG 2:2 (3:3) — Luuk de Jong bardzo pewnie i jest remis! Argentyna może jednak jeszcze odpowiedzieć.

NED — ARG 2:2 (2:3) — koszmarny rzut karny Enzo Fernandeza. Ciężko jednak strzelić przy tak fatalnym nabiegu.

NED — ARG 2:2 (2:3) — teraz doskonały strzał Weghorsta. Martinez rzucił się w drugi bok.

NED — ARG 2:2 (1:3) — stoicki spokój Montiela. Bramkarz poleciał w lewo, a piłka w prawo.

NED — ARG 2:2 (1:2) — zaskoczył Koopmeiners Martineza. Bramkarz Argentyny pozostał w miejscu.

NED — ARG 2:2 (0:2) — wyczuł bramkarz intencje strzelca, ale Paredes uderzył bardzo dokładnie!

NED — ARG 2:2 (0:1) — CO ROBI EMILIANO MARTINEZ?! Kolejna doskonała parada, tym razem obroniony strzał Berghuisa!

NED — ARG 2:2 (0:1) — niesamowity spokój Messiego. Argentyńczyk poczekał i wtoczył piłkę w środek bramki.

NED — ARG 2:2 (0:0) — OBRONIŁ EMILIANO MARTINEZ! Argentyńczyk idealnie wyczuł intencje van Dijka!

NED — ARG 2:2 (0:0) — Virgil van Dijk podejdzie do pierwszego karnego.

NED — ARG 2:2 — 120+1' koniec! Bramki w dogrywce nie padły, więc czekać nas będą rzuty karne.

NED — ARG 2:2 — 120+1' strzał zza pola karnego Enzo Fernandeza jedynie odbił się od słupka! Ależ blisko szczęścia Argentyna!

NED — ARG 2:2 — 120' przyblokowane uderzenie Messiego. Będzie rzut rożny.

NED — ARG 2:2 — 119' próba Lautaro zza szesnastki, ale obroniona przez bramkarza.

NED — ARG 2:2 — 118' fatalna strata Messiego, ale Holendrzy niedokładnie rozegrali akcję.

NED — ARG 2:2 — 116' świetnie wyszedł w powietrze Otamendi, ale jego strzał głową przeleciał minimalnie nad poprzeczką! Trwa całkowite oblężenie bramki Holandii.

NED — ARG 2:2 — 115' niesamowicie bliski szczęścia był Enzo Fernandez, ale piłka o centymetry minęła poprzeczkę!

NED — ARG 2:2 — 114' strzał Lautaro Martineza w ostatniej chwili został zatrzymany przez Virgila van Dijka! Obrońca Liverpoolu uratował swój zespół przed utratą bramki.

NED — ARG 2:2 — 113' zmiana u Holendrów. Lang wszedł w miejsce Gakpo.

NED — ARG 2:2 — 112' Gakpo wychodził z kontrą, ale faulem powstrzymał go Pezzella, co otrzymał żółtą kartkę.

NED — ARG 2:2 — 112' szósta zmiana u Argentyńczyków. Lisandro Martineza zastąpił Di Maria.

NED — ARG 2:2 — 110' żółta kartka dla Montiela, a indywidualna akcja Messiego zakończyła się niecelnym uderzeniem.

NED — ARG 2:2 — 109' Argentyna ma rzut wolny z prawego sektora boiska.

NED — ARG 2:2 — 106' ostatnia zmiana w reprezentacji Argentyny. Montiel wszedł za Molinę.

NED — ARG 2:2 — 105' koniec pierwszej części dogrywki.

NED — ARG 2:2 — 104' niesamowicie bliski szczęścia był Otamendi. Dośrodkowanie Messiego okazało się jednak minimalnie za długie.

NED — ARG 2:2 — 104' faul Timbera i rzut wolny dla Albicelestes 30 metrów od bramki.

NED — ARG 2:2 — 103' trwa walka o piłkę w środku pola.

NED — ARG 2:2 — tym razem nieudane rozegranie i będzie rzut wolny dla Argentyny.

NED — ARG 2:2 — 99' faulował Otamendi de Jonga i będzie kolejny rzut wolny dla Holendrów.

NED — ARG 2:2 — 95' wrzutka w pole karne Argentyny, ale minimalnie za długa.

NED — ARG 2:2 — rozpoczynamy dodatkowe 30 minut gry.

NED — ARG 2:2 — żółte kartki otrzymali jeszcze Otamendi i Bergwijn.

NED — ARG 2:2 — koniec! Czeka nas dogrywka!

NED — ARG 2:2 — NIESAMOWITE ROZEGRANIE RZUTU WOLNEGO W WYKONANIU HOLENDRÓW! Doskonałe podanie od Koopmeinersa do Weghorsta, a ten pokonał Martineza, wyrównując stan ćwierćfinału!

NED — ARG 2:2 — GOOOOOL! GOOOOOL! CO ONI ZROBILI!!!!

NED — ARG 1:2 — w międzyczasie kartka dla Messiego za protesty.

NED — ARG 1:2 — rzut wolny dla Holandii 22 metry od bramki! To będzie ostatnia akcja meczu!

NED — ARG 1:2 — wyrzut z autu pod polem karnym Argentyny. Ostatnia minuta.

NED — ARG 1:2 — świetny przechwyt Argentyny, a później Paredes został sfaulowany przez rywali, kradnąc cenne sekundy.

NED — ARG 1:2 — nieudane zagranie de Jonga. Coraz mniej czasu mają Holendrzy.

NED — ARG 1:2 — faulowany Otamendi przez Luuka de Jonga. Argentyna rozpocznie z własnej połowy na cztery minuty przed końcem.

NED — ARG 1:2 — żółtą kartką ukarany van Dijk. Do końca meczu zostało siedem minut.

NED — ARG 1:2 — Berghuis uderza bardzo mocno, ale jeden z zawodników w murze odbił piłkę głową.

NED — ARG 1:2 — faulowany Gakpo i będzie rzut wolny dla Holandii z siedemnastego metra od bramki.

NED — ARG 1:2 — zbyt długie dośrodkowanie z rzutu wolnego i piłkę ma Argentyna. Z kolei Lahoz zdecydował się doliczyć aż 10 minut.

NED — ARG 1:2 — żółta kartka dla Paredesa.

NED — ARG 1:2 — znowu zamieszanie na boisku. Nieładnie zachował się jeden z Argentyńczyków, wykopując piłkę w kierunku ławki rezerwowej Holendrów, na co Ci zareagowali wbiegnięciem na murawę.

NED — ARG 1:2 — faulowany w środku pola Leo Messi i żółta kartka dla Stevena Berghuisa.

NED — ARG 1:2 — organizują swój atak pozycyjny Holendrzy. Argentyna zepchnięta do głębokiej defensywy.

NED — ARG 1:2 — napierają teraz Holendrzy! Próba de Jonga zblokowana przez obrońców i będzie rzut rożny.

NED — ARG 1:2 — wydawało się, że Argentynie nic już nie grozi, ale nagle doskonałe dośrodkowanie Berghuisa zostało wykończone głową przez Weghorsta i znowu jest ciekawie.

NED — ARG 1:2 — GOOOOOOL! WOUT WEGHORST!!!

NED — ARG 0:2 — czwarta zmiana trenera Lionela Scaloniego, który wpuścił na plac gry Lautaro Martineza, zdejmując Alvareza.

NED — ARG 0:2 — kolejny atak błękitno-niebieskich, ale tym razem wrzutka z lewej strony została przyblokowana.

NED — ARG 0:2 — z kolei Louis van Gaal dokonał czwartej zmiany, wpuszczając Weghorsta za Depaya.

NED — ARG 0:2 — podwójna zmiana w reprezentacji Argentyny. Boiska opuszczają Acuna oraz Romero, a w ich miejsce wchodzą Tagliafico i Pezzella.

NED — ARG 0:2 — żółtą kartką ukarani Depay oraz Lisandro Martinez.

NED — ARG 0:2 — zamieszaniu na boisku, piłkarzy uspokaja arbiter meczu.

NED — ARG 0:2 — Argentyńczyk uderzył w prawy górny róg bramki, a Noppert pozostał w miejscu. Albicelestes są już bardzo bliscy awansu.

NED — ARG 0:2 — GOOOOOL! LEO MESSI!

NED - ARG 0:1 - rzut karny dla Argentyny! Acuna sfaulowany w szesnastce przez Dumfriesa.

NED - ARG 0:1 - w międzyczasie przeprowadzone zostało kilka zmian. W reprezentacji Holandii na placu gry nie mamy już Bergwijna, De Roona oraz Blinda, a w ich miejsce weszli Berghuis, Koopmeiners i Luuk de Jong. Z kolei u Argentyńczyków Paredes zastąpił de Paula.

NED - ARG 0:1 - do końca rywalizacji zostało 25 minut. Jak dotąd w drugiej połowie byliśmy świadkami tylko jednego uderzenia i była to właśnie próba Leo sprzed chwili.

NED - ARG 0:1 - bardzo bliski był teraz szczęścia Messi z rzutu wolnego. Piłka o centymetry minęła poprzeczkę.

NED — ARG 0:1 — koniec pierwszej połowy spotkania. Po 45 minutach Argentyńczycy prowadzą 1:0 i są bliżej półfinału tegorocznego mundialu.

NED - ARG 0:1 - teraz kartonikiem ukarany Weghorst, który znajduje się poza boiskiem.

NED - ARG 0:1 - Nieudane dośrodkowanie z rzutu wolnego. Z kolei sędzia doliczył do pierwszej połowy pięć minut.

NED - ARG 0:1 - Żółta kartka dla Romero za zagranie piłki ręką. Kolejna okazja dla Holandii.

NED - ARG 0:1 - Groźne dośrodkowanie, ale skutecznie interweniował Otamendi, a jego koledzy oddalili zagrożenie.

NED - ARG 0:1 - Rzut wolny dla Holendrów z prawego sektora boiska.

NED - ARG 0:1 - Kolejna próba Messiego! Argentyński gwiazdor zatańczył w polu karnym rywali i oddał strzał prawą nogą jednak Noppert łapie piłkę.

NED - ARG 0:1 - Czy Holendrzy zdołają odpowiedzieć przed przerwą? Wszak to w ostatnich minutach to oni prezentowali się nieco lepiej.

NED - ARG 0:1 - Kapitalną akcję przeprowadził Lionel Messi, który ściągnął na siebie uwagę trzech rywali i prostopadłym podaniem wypuścił zawodnika Altetico Madryt. Ten wpadł w pole karne i w sytuacji sam na sam pokonał holenderskiego golkipera!

NED - ARG 0:1 - GOOOOL!! Molina wyprowadza Argentynę na prowadzenie!

NED - ARG 0:0 - Pierwszy celny strzał w meczu za nami. Uderzenie de Paula z łatwością jednak Noppert łapie w koszyczek.

NED - ARG 0:0 - Mamy pierwszy żółty kartonik w tym spotkaniu. Co ciekawe, nie został nią ukarany żaden z zawodników, a Walter Samuel, asystent Lionela Scaloniego.

NED - ARG 0:0 - Po początkowej przewadze Argentyńczyków nastąpiło delikatne przetasowanie i teraz wydaje się, że to Holendrzy przejęli kontrolę wydarzeń na boisku.

NED - ARG 0:0 - Szkoda okazji Holendrów! Świetną akcję przeprowadzili Depay z Bergwijnem, jednak zakończyła się ona niecelnym uderzeniem zawodnika Ajaxu.

NED - ARG 0:0 - Szukał swojego gola z dystansu Lionel Messi, jednak jego uderzenie minęło znacznie bramkę Nopperta.

NED - ARG 0:0 - Coraz śmielej poczynają sobie także i Holendrzy. Po nieco niemrawym początku podopieczni Louisa van Gaala starają się zagrozić argentyńskiej bramce.

NED - ARG 0:0 - Timber próbuje prostopadłym podaniem uruchomin Bergwijna, jednak holenderskiego napastnika uprzedza Emiliano Martinez.

NED - ARG 0:0 - W końcu mamy ofensywną akcję graczy z Europy. Blind nie sięga jednak piłki w argentyńskim polu karnym.

NED - ARG 0:0 - Powoli zarysowuje się lekka przewaga Messiego i spółki, którzy coraz częściej goszczą w okolicach pola karnego Nopperta. Tym razem jednak dośrodkowanie de Paula ląduje w rękawicach bramkarza Holendrów.

NED - ARG 0:0 - Mamy próbę ofensywną Argentyny. Acuna jednak bardzo niedokładnie dośrodkowuje i piłka w posiadaniu Holendrów.

NED - ARG 0:0 - Nie rozpieszczają nas jak na razie oba zespoły. Mało dzieje się pod obiema bramkami, a w posiadaniu piłki częściej znajdują się piłkarze z Ameryki Południowej, którzy jednak nie potrafią przebić się przez zasieki Holendrów.

NED - ARG 0:0 - Szybka kontra Argentyńczyków zakończona zablokowaniem uderzenia Messiego. Do bezpańskiej piłki dopadł de Paul, jednak jego strzał także zablokowany.

NED - ARG 0:0 - Pierwsze minuty to walka w środkowej części boiska. Mamy chwilę przerwy po starciu Gakpo z Fernandezem.

NED - ARG 0:0 - Arbiter zagwizdał po raz pierwszy, mecz rozpoczęty!

Wszystko przygotowane, Holendrzy czekają na środku boiska na wznowienie, więc za moment zaczynamy!

Piłkarze obu zespołów wchodzą właśnie na murawę, czas na hymny obu państw!

Sędzią drugiego dzisiejszego spotkania będzie Antonio Mateu Lahoz z Hiszpanii.

Z kolei Lionel Scaloni zdecydował się na następujące zestawienie: Martinez E. - Romero, Otamendi, Martinez Li. - Molina, de Paul, Fernandez, Mac Allister, Acuna - Messi, Alvarez.

Znamy już wyjściowy skład Holendrów, który prezentuje się następująco: Noppert - Timber, van Dijk, Ake - Dumfries, de Roon, de Jong, Blind - Gakpo, Depay, Bergwijn.

Już za 20 minut rozpocznie się drugie spotkanie ćwierćfinałowe, które wyłoni rywala dla podopiecznych Zlatko Dalicia. Na Lusail Iconic Stadium Holandia zmierzy się z Argentyną.

Z kim Chorwaci zagrają w półfinale? Dowiemy się już za kilka godzin! Już o godzinie 20:00 Argentyna zmierzy się z Holandią. Serdecznie zapraszamy!

NIEPRAWDOPODBNA SENSACJA, CHORWCJA POKAZAŁA NIESAMOWITY CHARAKTER! BRAZYLIA ZA BURTĄ!

CRO - BRA (1:1) - Marquinhos nie trafia! Chorwacja w półfinale!

CRO - BRA (1:1) - Vlasic trafia! 1:0

CRO - BRA (1:1) - Pierwszy strzelał będzie Vlasic.

CRO - BRA (1:1) - Koniec! Rzuty karne!

CRO - BRA (1:1) - Sędzia przedłuża drugą część dogrywki o dwie minuty.

CRO - BRA (1:1) - Orsic podprowadził piłkę pod pole karne na skrzydle, zagrał w pole karne do Petkovicia, a ten po rykoszecie od Marquinhosa zapewnił wyrównanie swojej drużynie.

CRO - BRA (1:1) - GOOOOL! WYRÓWNANIE! PETKOVIC!

CRO - BRA (0:1) - Chorwaci w ataku pozycyjnym, pozostało im niespełna dziesięć minut nadziei.

CRO - BRA (0:1) - W drużynie chorwackiej, murawę opuszcza Sosa, a w jego miejsce wchodzi Ante Budimir.

CRO - BRA (0:1) - Ruszamy!

CRO - BRA (0:1) - W drużynie z Ameryki Południowej boisko opuścili Militao i Paqueta, a w ich miejsce pojawili się Alex Sandro oraz Fred.

CRO - BRA (0:1) - Kovacicia zmienia Lovro Majer.

CRO - BRA (0:1) - Koniec! Czas na szybką zmianę stron i zaczynamy ostatni kwadrans tego ćwierćfinałowego spotkania.

CRO - BRA (0:1) - Po bajecznym dwójkowym rozegraniu w polu karnym Chorwatów Paquety z Neymarem, piłkarz PSG minął Livakovicia i wpakował piłkę do bramki.

CRO - BRA (0:1) - GOOOOOL! NEYMAR!

CRO - BRA (0:0) - Minuta doliczona do pierwszej odsłony dogrywki.

CRO - BRA (0:0) - Brozovic miał rewelacyjną okazję do zdobycia bramki, jednak nieczysto trafił w piłkę.

CRO - BRA (0:0) - Pedro usiłował uderzyć nożycami, jednak skiksował. Livakovic zacznie od bramki.

CRO - BRA (0:0) - Canarinhos rozgrywali futbolówkę przed polem karnym Chorwatów, jednak nie zdołali przeistoczyć tego w zagrożenie bramki Livakovicia. Chorwaci w kontrze.

CRO - BRA (0:0) - Mozolne tempo gry po obu stronach. Można dostrzec mnóstwo niedokładności i brak organizacji.

CRO - BRA (0:0) - Zaczynamy pierwszą część dogrywki!

CRO - BRA (0:0) - KONIEC! MAMY DOGRYWKĘ! Chorwaci zdołali zaskoczyć i nie dali się pokonać w dziewięćdziesięciu minutach!

CRO - BRA (0:0) - Rodrygo usiłował przedrzeć się lewym skrzydłem, jednak został zatrzymany przez chorwacką defensywę.

CRO - BRA (0:0) - Strzał Militao zablokowany!

CRO - BRA (0:0) - Richarlison opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Pedro.

CRO - BRA (0:0) - Uderzenie głową Richarlisona poszybowało nad poprzeczką.

CRO - BRA (0:0) - Paqueta usiłował plasowanym strzałem z okolic szesnastego metra pokonać Livakovicia, jednak chorwacki golkiper pewnie obronił uderzenie.

CRO - BRA (0:0) - Livakovic po raz kolejny ratuje Chorwację! Neymar próbował z niewielkiej odległości, jednak bramkarz Dinamo Zagrzeb ponownie stanął na wysokości zadania!

CRO - BRA (0:0) - Natomiast w drużynie z Bałkanów, boisko opuścili Kramaric i Pasalic, a w ich miejsce, na murawie zameldowali się Bruno Petkovic oraz Nikola Vlasic.

CRO - BRA (0:0) - Mamy zmiany. W drużynie Canarinhos, Viniciusa i Raphinhę zmieniają Antony oraz Rodrygo.

CRO - BRA (0:0) - Żółty kartonik obejrzał Casemiro.

CRO - BRA (0:0) - Kolejna kapitalna interwencja Livakovicia! Tym razem w sytuacji sam na sam znalazł się Paqueta.

CRO - BRA (0:0) - Niecelna wrzutka Militao.

CRO - BRA (0:0) - Brazylia przejęła inicjatywę i kontroluje wydarzenia na boisku. Akcje ekipy Tite są dużo bardziej dynamiczne, niż te, które prezentowali w pierwszej połowie.

CRO - BRA (0:0) - Livaković kapitalnie interweniuje! Neymar otrzymał prostopadłą piłkę od Richarlisona i uderzył w kierunku długiego słupka, jednak chorwacki golkiper był świetnie ustawiony.

CRO - BRA (0:0) - Perisisc dośrodkował piłkę na wbiegającego w pole karne Pasalicia, jednak Brazylijczycy wyjaśnili zagrożenie.

CRO - BRA (0:0) - Canarinhos w ataku pozycyjnym.

CRO - BRA (0:0) - Gvardiol był bliski skierowania piłki do własnej bramki po dośrodkowaniu Raphinhy, jednak fantastycznym refleksem popisał się Livakovic.

CRO - BRA (0:0) - Zaczynamy drugą część gry! Brazylijczycy przy piłce.

CRO - BRA (0:0) - Koniec pierwszej odsłony! Chorwaci postawili twarde warunki gry, z czym Brazylijczycy nie mogą sobie poradzić. Czy zdołają się przełamać po przerwie?

CRO - BRA (0:0) - Neymar uderzał z rzutu wolnego, jednak piłkę pewnie złapał Livakovic.

CRO - BRA (0:0) - Kontratak Chorwacji zakończony niecelnym zagraniem Brozovicia.

CRO - BRA (0:0) - Chorwaci w ataku pozycyjnym.

CRO - BRA (0:0) - Nieprecyzyjne dośrodkowanie Luki Modricia wybite przez blok obronny Canarinhos.

CRO - BRA (0:0) - Danilo ukarany żółtą kartką za faul na Mario Pasaliciu.

CRO - BRA (0:0) - W świetnej sytuacji na szesnastym metrze znalazł się Vinicius, jednak jego uderzenie zostało zablokowane.

CRO - BRA (0:0) - Brazylijczycy zdołali opanować początkowy chaos i uspokoić grę. Latynosi rozgrywają futbolówkę na połowie Chorwatów.

CRO - BRA (0:0) - Odważnie weszli w to spotkanie Chorwaci. Ekipa z Bałkanów przyjęła wysokie ustawienie i nieustannie dręczą pressingiem graczy Tite.

CRO - BRA (0:0) - Akcja Perisicia zatrzymana przez Militao.

CRO - BRA (0:0) - Perisic nie zdołał wygrać górnej piłki w walce z Ederem Militao.

CRO - BRA (0:0) - Canarinhos nisko ustawieni od pierwszych minut. Usiłują rozgrywać piłkę w okolicach środkowej strefy boiska.

CRO - BRA (0:0) - ZACZYNAMY!

Zawodnicy już na murawie, za chwilę pierwszy gwizdek!

Na straży przepisów stanie angielski arbiter - Michael Oliver.

Brazylia: Alisson - Militao, Marquinhos, Silva, Danilo - Casemiro - Paqueta, Neymar - Raphinha, Richarlison, Vinicius Junior

Chorwacja: Livakovic - Juranovic, Lovren, Gvardiol, Sosa - Brozovic - Kovacic, Modric - Pasalic, Kramaric, Perisic

Już za nieco ponad dwa kwadranse zawodnicy obu ekip pojawią się na murawie Education City Stadium. Pora przedstawić wyjściowe jedenastki!