Biathlon - PŚ: Johannes Thingnes Boe najlepszy w sprincie w Hochfilzen

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 09.12.2022, 16:30

Johannes Thingnes Boe w znakomitym stylu wygrał sprint w Hochfilzen. Norweg o 43 sekundy pokonał Emiliena Jaquelina i niespełna 47 sekund Sturlę Holm Lagreida. Tym samym lider pucharu świata wypracował sobie świetną pozycję wyjściową przed biegiem pościgowym.

Johannes Thingnes Boe wystartował z numerem 16. i od pierwszych kilometrów zyskiwał przewagę w biegu. Do tego dołożył bezbłędne strzelanie i nie dał najmniejszych szans rywalom. Jego najgroźniejsi konkurenci mylili się co najmniej raz. Tak było w przypadku zarówno Jacquelina, jak i Legreida, którym także udało zmieścić się na pucharowym podium.

Z bardzo dobrej strony pokazali się Norwegowie, których w dziesiątce było aż czterech. Bezbłędne strzelanie dało kilku niżej notowanym biathlonistom dobre lokaty. Piąte miejsce zajął debiutujący w tym sezonie Andrejs Rastorgujevs, a ósme Jakub Svrtecky. Niestety w biegu pościgowym nie wystartuje żaden z naszych reprezentantów. Najlepiej spisał się Marcin Zawół, który raz spudłował i uplasował się na 65. miejscu. Dla 20-latka była to najwyższa pozycja w tym sezonie.