Skoki narciarskie - PK: zwycięstwo Nory Midtsundstad na inaugurację, dobry konkurs Cieślar
Joanna Malinowska/sportwobiektywie.pl

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 09.12.2022, 20:30

Indywidualny konkurs na skoczni w Vikersund (HS 117) rozpoczął zmagania pań w nowym sezonie zimowego Pucharu Kontynentalnego. W inauguracyjnych zawodach triumfowała Nora Midtsundstad z Norwegii. Dobry występ odnotowała Paulina Cieślar, która zakończyła konkurs na 9. pozycji.

Pierwsze treningi na Vikersundbakken należały do Samanthy Macugi i Nory Midtsundstad. Dobrze wyglądała też Paulina Cieślar. Polka dwukrotnie osiągnęła odległość 97,5 metra. Za pierwszym razem dało jej to 9. pozycję, natomiast w kolejnym treningu została sklasyfikowana na 5. miejscu.

Autorką najdłuższego skoku w pierwszej serii była Sina Arnet. Szwajcarka poszybowała na odległość 110,5 metra. Metr bliżej, lecz w trudniejszych warunkach lądowała Nora Midtsundstad i to ona była liderką na półmetku konkursu. Trzecie miejsce zajmowała Michelle Goebel z Niemiec (105,5 m). W konkursie mogliśmy oglądać cztery Polki. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisała się Paulina Cieślar, która po skoku na 101 metr zamykała pierwszą dziesiątkę. Siedemnastą pozycję zajmowała Pola Bełtowska po próbie na odległość 94,5 metra. Taki sam rezultat osiągnęła Natalia Słowik, która została sklasyfikowana na 22. pozycji. „Oczko” wyżej z wynikiem 91 metrów uplasowała się Sara Tajner.

Po drugiej serii podium pozostało bez zmian. Nora Midtsundstad potwierdziła swoją bardzo dobrą formę, wygrywając konkurs po skoku na 109 metr. Na drugiej pozycji utrzymała się Sina Arnet, skacząc 107,5 metra. Podium uzupełniła Michelle Goebel z Niemiec, która w drugiej próbie osiągnęła 106 metrów. Gorszy wynik niż w pierwszej serii osiągnęła Paulina Cierślar. Polka skoczyła na odległość 96,5 metra, ale taki wynik wystarczył do zajęcia wysokiego 9. miejsca. Pola Bełtowska zakończyła zmagania na 19. pozycji (94 m), tuż za nią uplasowała się Natalia Słowik (95,5 m), a Sara Tajner została sklasyfikowana na 23. miejscu (91,5 m).