Bobsleje - PE: siódme miejsce Weiszewski

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 09.12.2022, 21:07

Linda Weiszewski zajęła siódme miejsce w kolejnych zawodach Pucharu Europy w monobobach. Nieco słabiej na olimpijskim torze w Innsbrucku spisała się Julia Słupecka oraz męska czwórka.

Weiszewski już na treningach pokazywała, że stać ją na wysokie lokaty. Wczorajszy start jej nie wyszedł i stąd miejsce w drugiej dziesiątce. Dziś jednak pokazała bardzo dobrą jazdę. W pierwszym ślizu uzyskała co prawda 10. czas ze stratą 1.16 sek do prowadzącej Breeany Walker, ale w drugim zaprezentowała się zdecydowanie lepiej i awansowała na siódme miejsce. Jej łączna strata to triumfatorki całych zawodów, Niemki Maureen Zimmer wyniosła 1.92 sek.

Swoje wczorajsze wyniki poprawiła też druga z Polek. Julia Słupecka w pierwszym ślizu miała 15. wynik (1.49 straty do Australijki), w drugim pojechała także na 15. wynik, ale w klasyfikacji łącznej uplasowała się na lokacie 14.

1. Maureen Zimmer (Niemcy)
2. Qing Ying (Chiny)
3. Andreea Grecu (Rumunia)
---
7. Linda Weiszewski; 14. Julia Słupecka

Na torze w Igls rywalizowali dziś także bobsleiści w czwórkach. Radosław Sobczyk, Seweryn Sosna, Bartosz Sienkiewicz i Konrad Nikodemczuk w pierwszym ślizgu uzyskali 18. czas ze stratą 1.43 sek do prowadzącej osady łotewskiej z pilotem Emilsem Cipulisem. W drugim lokata byłą identyczna, ale starta do najszybszych Niemców Nico Semmlera nieco większa - dokładnie 1.73 sek. Ostatecznie polska osada zajęłą 18. miejsce wśród 19 startujących czwórek. Wygrali Niemcy.

Wyniki
1. Niemcy (pilot Nico Semmler)
2. Łotwa (Emils Cipulis)
3. Chiny (Lin Chunjian)
---
18. Polska (Radosław Sobczyk)

Jutro w Innsbrucku ponownie zobaczymy czwórki, wystartują też panie w dwójkach.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.