Saneczkarstwo - PŚ: kolejny triumf Egle
Sandro Halank, CC BY-SA 3.0

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 10.12.2022, 11:00

Rozpoczął się drugi weekend zmagań w Pucharze Świata w saneczkarstwie. W piątek w Whister rywalizowali zawodnicy w jedynkach. Wśród pań najlepsza była Madeleine Egle, a wśród panów Felix Loch.

Najlepsza na torze olimpijskim w Whistler okazała się Madeleine Egle. Austriaczka po pierwszym przejeździe zajmowała drugą lokatę, lecz jej strata do Merle Frable była bardzo minimalna. W drugim ślizgu Egle pokazała świetne przygotowanie do tego sezonu. Pokonała tor w czasie 38,495 sekundy, co zagwarantowało triumf w zawodach. Niemka Frable spadła na trzecią pozycję, a podium uzupełniła inna reprezentantka Niemiec Julia Taubitz. Madeleine Egle pogodziła tym samym wszystkie zawodniczki za naszej zachodniej granicy. Tuż za pierwszą trójką uplasowały się Niemki Dajana Eitberger oraz Anna Berreiter. Na 25. miejscu sklasyfikowana została Klaudia Domaradzka, a pięć lokat niżej Natalia Jamróz.

WYNIKI PAŃ

U mężczyzn większych zaskoczeń nie było. Wygrał ten, co wygrać powinien, czyli Felix Loch. Niemiec był najszybszy już w pierwszym ślizgu. Nie wypuścił zwycięstwa podczas drugiego przejazdu i mógł cieszyć się triumfem. Podium uzupełnili Wolfgang Kindl, który był szybszy od triumfatora w drugim ślizgu o 0,001 sekundy oraz Włoch Dominik Fischnaller. Polskę reprezentował Arkadiusz Trojga. Polak finalnie nie ukończył zmagań w Whistler, gdyż nie dojechał do mety drugiego ślizgu.