Narciarstwo alpejskie - PŚ: Odermatt wyraźnie najlepszy w gigancie

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 10.12.2022, 13:51

Marco Odermatt pewnie wygrał gigant w Val d'Isere. Szwajcar na mecie wyprzedził Manuela Fellera i Zana Kranjca. 25-latek w tym sezonie ukończył każde zawody na pucharowym podium.

Odermatt ruszał na trasę pierwszego przejazdu jako drugi. Szwajcar zdecydowanie objął prowadzenie i nie oddał go do końca inauguracyjnej rundy. Najbliżej lidera klasyfikacji generalnej był Manuel Feller, który stracił 0,45 sekundy. Kolejni alpejczycy tracili już ponad minutę. Trzeci po pierwszym przejeździe był Alexander Schmid, notujący stratę 1.19 sekundy. Trasa we francuskim kurorcie sprawiała problem zawodnikom i tylko 48. zameldowało się na mecie.

Drugą odsłonę świetnie rozpoczął Simon Maurberger. Włoch z 30. miejsca awansował na trzynastą lokatę. Na prowadzeniu zmienił go jego rodak Filippo Della Vite. 21-latek zaliczył najlepszy występ w karierze, ale musiał uznać wyższość Zana Kranjca. Słoweniec zaatakował z 11. miejsca i ukończył zawody na podium. Z pierwszego miejsca zepchnęła go tylko najlepsza dwójka inauguracyjnego przejazdu. Złudzeń Manuelowi Fellerowi nie pozostawił Odermatt, deklasując rywali o 1.40 sekundy. W niedzielę panowie powalczą w slalomie.