Bobsleje - PE: polska damska dwójka siódma w Innsbrucku

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 10.12.2022, 16:10

Linda Weiszewski i Marika Zandecka zajęły siódme miejsce w zawodach bobslejowego Pucharu Europy, które rozegrane zostały na olimpijskim torze Igls. Julia Słupecka i Katarzyna Tuniewicz były 16. Polska czwórka pilotowana przez Radosława Sobczyka zajęła 15. miejsce.

Dziś w Igls rozegrano tylko jeden ślizg dwójek. Najlepszy czas uzyskały Niemki Maureen Zimmer i Lauryn Siebert. Weiszewski i Zandecka spisały się świetnie, długo jechały na piąty wynik przejazdu, drobne błędy na ostatnich zakrętach spowodowały spadek na i tak świetne siódme miejsce. Na mecie Polki straciły do triumfatorek 0.53 sekundy. Julia Słupecka i Katarzyna Tuniewicz straciły do Niemek dokładnie półtorej sekundy i sklasyfikowane zostały na 16. lokacie wśród 20 startujących osad.

1. Maureen Zimmer/Lauryn Siebert (Niemcy)
2. Margot Boch/Carla Senechal (Francja)
3. Qing Ying/Yu Wang (Chiny)
---
7. Linda Weiszewski/Marika Zandecka
16. Julia Słupecka/Katarzyna Tuniewicz

Także rywalizację czwórek ograniczono dziś w Innsbrucku do jednego ślizgu. Radosław Sobczyk, Seweryn Sosna, Konrad Nikodemczuk i Bartosz Sienkiewicz spisali się zupełnie przyzwoicie. Od początku do końca notowali 15. wynik i na takim miejscu zostali ostatecznie sklasyfikowani. Do triumfatorów z Łotwy stracili 1.58 sekundy. Startowało 19 załóg.

1. Łotwa (pilot Emils Cipulis)
2. Niemcy (Nico Semmler)
3. Łotwa (Jekabs Kalenda)
---
15. Polska (Radosław Sobczyk)

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.