Snowboard - PŚ: Aleksandra Król poza ćwierćfinałem

• Data publikacji: 11.12.2022, 11:12

Aleksandra Król odpadła w 1/8 finału slalomu równoległego na Pucharze Świata w Winterbergu. Tylko ona reprezentowała Polskę w głównej fazie zawodów.

W sobotę w Winterbergu rozegrano zawody drużynowe, w których Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski zajęli trzecie miejsce. Po południu odbyły się eliminacje do indywidualnych zmagań. Z szóstki reprezentantów Polski przebrnęła je tylko Król, która uplasowała się na 12. pozycji. Weronika Dawidek była 22., a Maria Chyc 28. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Michał Nowaczyk, który zajął 18. miejsce, ale nie pozwoliło to na awans. Oskar Kwiatkowski był 20., a Mikołaj Rutkowski nie ukończył przejazdu.

W niedzielnych zawodach finałowych w pierwszej fazie Aleksandra Król stanęła do wyścigu z piąta w kwalifikacjach Julie Zogg. Niestety, po wyrównanym pojedynku nieznacznie lepsza okazała się reprezentantka Szwajcarii. Polka trafiła na mocną rywalkę, gdyż Zogg dotarła aż do finału, w którym musiała uznać wyższość Sabine Schoeffmann. Trzecie miejsce zajęła inna Austriaczka, Daniela Ulbing. W zawodach mężczyzn również austriacki triumf. Alexander Payer w finale wygrał z Timem Mastnakiem, który wypadł z trasy na ostatnich bramkach.