Saneczkarstwo - PŚ: Polacy bez błysku w Whistler

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 11.12.2022, 13:20

W Whistler zakończyły się drugie w tym roku zawody saneczkarskiego pucharu świata. W dwójkach triumfy świętowały Włoszki i Niemcy, sztafetę także wygrali nasi zachodni sąsiedzi. Polacy nie błysnęli.

Wśród kobiet na starcie zobaczyliśmy tylko osiem dwójek. Najlepiej pojechały Włoszki Andrea Voetter i Marion Oberhofer, które w pierwszym ślizgu miały co prawda czwarty czas, ale w drugim zaprezentowały się znakomicie i wyprzedziły wszystkie rywalki. Prowadzące po pierwszym przejeździe Niemki Jessica Degenhardt i Cheyenne Rosenthal w klasyfikacji końcowej zajęły trzecie miejsce, wyprzedzone jeszcze przez Austriaczki Selinę Egle i Larę Kipp. Polki w Whistler nie startowały.

1. Andrea Voetter i Marion Oberhofer (Włochy)
2. Selina Egle i Lara Kipp (Austria)
3. Jessica Degenhardt i Cheyenne Rosenthal (Niemcy)

Zdecydowanie mocniejszą i liczniejszą obsadę miały zawody dwójek męskich. Niestety słabo spisali się w nich Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Polacy pierwszy ślizg ukończyli na 14. miejscu wśród 16 startujących osad. W drugim przejeździe nasz duet nieco się poprawił (11. czas), ale pozwoliło to jedynie na awans na 13. lokatę. Zawody zdominowali Niemcy. Dwa najlepsze czasy uzyskali Toni Eggert i Sascha Benecken, zdecydowanie dystansując swoich rodaków Tobiasa Wendla i Tobiasa Artla. Na podium zmieścili się jeszcze Austriacy Juri Gatt i Ricardo Schopf.

1. Toni Eggert i Sascha Benecken (Niemcy)
2. Tobias Wendl i Tobias Artl (Niemcy)
3. Juri Gatt i Ricardo Schopf (Austria)
---
13. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski

Szóste miejsce zajęli Polacy w rywalizacji sztafet. Byłby to powód do radości, gdyby nie fakt, że w Whistler wystartowało... sześć zespołów. Klaudia Domaradzka, Arkadiusz Trojga oraz duet Chmielewski/Kowalewski do triumfujących Niemców stracili blisko 2.5 sekundy. Drugie miejsce zajęli Łotysze (0.147 sek straty do Niemców), a trzecie Austriacy (0.727).

1. Niemcy
2. Łotwa
3. Austria
---
6. Polska

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.