Szermierka - PŚ: dobry występ Bielca w Vancouver, słabe szpadzistki

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 11.12.2022, 13:00

W Vancouver, w nocy z soboty na niedzielę rozdano medale w indywidualnych turniejach szpadzistów i szpadzistek. Złote medale trafiły do Włoszki i Węgra, a najlepiej z polskiej kadry poradził sobie Maciej Bielec.

W głównej fazie turnieju startowały trzy Biało-Czerwone, ale żadna z nich nie zawojowała Vancouver. W pierwszej rundzie Magdalena Pawłowska pokonała Alexandrę Predescu z Rumunii 15:12 i awansowała do 1/16 finału. Później jednak uległa reprezentującej Ukrainę Beżurze – 13:15. Tylko warszawiance udało się wygrać jakąkolwiek walkę w turnieju głównym, bo pozostałe dwie Polki były delikatnie słabsze od rywalek. Martyna Swatowska-Wenglarczyk pozwoliła Federice Isoli zadać sobie o dwa trafienia więcej (13:15), a Renata Knapik-Miazga grała na czas, ale po jego upływie traciła do Darji Varfolomyeyevej zaledwie jeden punkt (11:12).

Na szczyt podium trafiła Giulia Rizzi z Włoch, która w finale pokonała zawodniczkę z Hongkongu, Kong. Z brązem z Vancouver wyjadą Alexanne Verret i Anna Kun. Można więc powiedzieć, że nie było zaskoczeń, jeśli chodzi o końcowe rezultaty medalowe.

1. Giulia Rizzi (Włochy)
2. Man Wai Vivian Kong (Hongkong)
3. Alexanne Verret (Kanada), Anna Kun (Węgry)
5. Marie-Florence Candassamy (Francja)
6. Auriane Mallo (Francja)
7. Lauren Rembi (Francja)
8. Dżoan Fejbi Beżura (Ukraina)

30. Magdalena Pawłowska, 37. Renata Knapik-Miazga, 57. Martyna Swatowska-Wenglarczyk, 77. Ewa Trzebińska, 82. Barbara Brych, 104. Anna Mroszczak, 128. Kamila Pytka

W TOP64 panów mieliśmy tylko jednego naszego reprezentanta. Maciej Bielec poradził sobie jednak całkiem przyzwoicie, bo otarł się o ćwierćfinały. Najpierw Polak pokonał 15:10 Giacomo Paoliniego z Włoch, a później rozprawił się 15:5 z Manuelem Barguesem z Hiszpanii. Mocniejszy okazał się jednak reprezentant Ukrainy. Wołodymyr Stankiewicz zdominował zawodnika z Wrocławia 15:6.

Równych sobie nie miał Gergely Siklosi z Węgier. Srebro trafiło do Francuza, Yannicka Borela, który w finale przegrał z Madziarem 12:15. Brązowe medale zawisły na szyjach Chińczyka i drugiego z „Trójkolorowych”.

1. Gergely Siklosi (Węgry)
2. Yannick Borel (Francja)
3. Minghao Lan (Chiny), Alexandre Bardenet (Francja)
5. Romain Cannone (Francja)
6. Wołodymyr Stankiewicz (Ukraina)
7. Yonatan Cohen (Izrael)
8. Alexis Bayard (Szwajcaria)

13. Maciej Bielec, 80. Radosław Zawrotniak, 86. Wojciech Lubieniecki, 102. Mateusz Antkiewicz

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.