Narciarstwo dowolne - PŚ: za nami rywalizacja w jeździe po muldach w Idre Fjall
CC-BY-SA

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 11.12.2022, 19:05

Za nami kolejna runda Pucharu Świata w jeździe po muldach. Oprócz tego w szwedzkim Idre Fjall odbyła się także rywalizacja w jeździe po muldach podwójnych.

Mężczyźni

Najpierw rozegrano zawody w zwykłej jeździe po muldach i co ciekawe najlepszy nie był Mikael Kingsbury. Kanadyjczyka zdołał pokonać Nick Page, który w finale jako jedyny przekroczył granicę 80 punktów, a Kingsbury musiał zadowolić się drugą lokatą. Najniższy stopień podium zajął, powracający do rywalizacji po kontuzji Walter Wallberg. W jeździe po muldach podwójnych niepowodzenie odbił sobie Mikael Kingsbury, który triumfował w całych zawodach w finale pokonując Filipa Gravenforsa. W małym finale Nick Page był lepszy od Cole'a McDonalda.

Wyniki jazdy po muldach mężczyzn

Wyniki jazdy po muldach podwójnych mężczyzn

Kobiety

Swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie w klasycznych zawodach odniosła Jakara Anthony. Tym razem Australijka w finale zgromadziła 81,75 punktu, co dało jej triumf. Dobrze spisała się także Anri Kawamura, która jako jedyna po Jakarze Anthony złamała granicę 80 punktów. Podium bez niespodzianki uzupełniła Perrine Laffont. Natomiast w jeździe po muldach podwójnych znakomicie spisała się zaledwie 16-letnia Elizabeth Lemley, która w dużym finale wygrała z Anri Kawamurą, która znów musiała zadowolić się drugim miejscem. Natomiast kolejny raz trzeci stopień podium zajęła Perrine Laffont. Francuzka w małym finale wygrała z Jakarą Anthony.